%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Toyota Hilux

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Soğuyan hava, yağan yağmurlar ve zorlaşan yol şartlarıyla birlikte, kafaları karıştıran konulardan biri de Pick-up edinmek. Her ne kadar yük taşımak ve zorlu arazi şartlarında kullanmak gibi amaçlar için üretildiyse de, yerleşim yerlerinin şehir merkezinin dışına çıkmasıyla pick-up lar daha soft kullanımlar için de tercih edilir oldu. Otomobil firmaları da bu modellere yaptıkları konforlu dokunuşlarla hobi gibi daha kolay kullanımlar için tercih edilir olmalarını sağlıyorlar.

Benim misafirim 1968 den bu yana yollarda olan deneyimli Toyota’nın Hillux’u. 3 litrelik dizel, 5 ileri otomatik şanzıman ve 4x4 versiyonu eğlenceye hazır bakışıyla teste hazır. Kocaman cüssesi, kendine güvenen ve modern tasarımıyla şehir içinde de oldukça yakışıklı görünüyor. İçeriye bakarsak oldukça sade, kullanılan sert plastik zor şartların otomobiliyim der gibi. Koltuk oldukça rahat böyle büyük otomobillerde ideal sürüş pozisyonu kolay bulunmazmış gibi görünüyor ancak aksine en rahat ve hızlı büyük otomobillerde buluyorum. Yüksek sürüş pozisyonu, büyük aynalar, geniş kokpit oldukça keyifli. Arka koltuklar yatık konumlandırdığından rahat ancak sürüş esnasında arka süspansiyonlar makaslı yani yük taşıma odaklı olduğundan yolcular için çok rahat değil. Zaten aslen bir kamyonetten otomobil konforu beklemek de doğru değil. Kapı kollarında ve vitesin yanında yeterli eşya gözü var. Aux ve usb girişi var. Dokunmatik ekran kullanışlı, direksiyon üzerindeki tuşlar sürüş esnasında size yeterli derecede yardımcı oluyor.

Hillux’u otomatik almak isterseniz sadece 3 litrelik dizel 4x4 versiyonunda alabiliyorsunuz. Otomatik olunca tabiki kullanım oldukça konforlu.L4x4 modunda otomobil sizi yolda bırakmıyor çok bozuk, çok yokuş, çok çamur sizi şaşırtabilir . Bu kadar dolu olunca otomobil 2 tondan biraz ağır. Arkadan itişli ve ağırlığın büyük kısmı önde olduğu için araç boşken bozuk zeminde arkadan kayabiliyor. Ancak bu da zorlarsanız. Ben bu otomobili çoğunlukla şehirde birazda arazide kullandım. Şehirde de oldukça rahat olmasına rağmen eğer sizde daha çok şehirde arada arazide kullanacaksanız 2x4 de kesinlikle yeterli olacaktır. 

Toyota Hilux modelini inceleyebilirsiniz

Gönder