YABAN KURUMSAL


“Bir kişiye bir hobi edindirirseniz hayatını değiştirir

Ve O’nun için hep özel olursunuz”

Yaban Grubu ;

Yaban, bir doğa hobisi edinmek ve onu yaşamak için gerekli her şeyi sağlayan Türkiye’nin en güçlü outdoor networkü 'dür.

Doğada macerasının peşinde koşan tutkulu insanlar için 360 derece bir eko sistem sunar.

Yaban TV İzleyiciler için gerçek outdoor adventure programları yayınlar.

Yaban Yapım, belgesel ve televizyon formatı üretip yurt dışında yabancı kanallara satmaktadır.

Yaban Akademi meraklılar için doğa sporları eğitim ve deneyimleri sunar.

Yaban store fanlar için Yaban Markalı outdoor ürünler üretir.

Grubun ilk girişimi olan Yaban TV, 2006 yılında kendisi de bir doğa sporcusu Gazeteci Ufuk Güldemir ve Gazeteci Melih Meriç ortaklığı ile kuruldu.

İş insanı Zafer Türkoğlu, 2012 yılında ortak olduktan sonra Yabanstore ve Yaban Akademi şirketlerini kurarak Yaban’ın global bir outdoor ağına dönüşmesine öncülük etti.   


Yaban TV

Fanlarıyla birlikte Türkiye ve dışarıda 4000 saatin üzerinde içerik üreterek, doğa ve macera tutkunlarının hayranlıkla izledikleri bir kanal.

Okçuluk, amatör balıkçılık, kampçılık, survival, etik avcılık, atıcılık, dalış okçuluk, offroad, yelken, havacılık, dağcılık, binicilik, rafting, yamaç paraşütü ve benzeri tüm doğa sporlarına odaklanmış Türkiye’deki tek televizyon kanalı.

Doğa hobileri için kurulmuş 1500’ü aşkın dernek ve federasyonla sıkı işbirlikleri kuran Yaban TV, ülkedeki doğa aktivitelerinin en çok talep edilen partneri konumunda.


Yaban Akademi

“Herkese en az bir doğa hobisi kazandırmak”

Herkese en az bir doğa hobisi edindirmeyi amaçlayan yaban akademi, insanların doğa ve deniz sporlarına en kolay biçimde erişmesini sağlıyor.

Akatlar'daki merkezinde ve Maslak'taki Turkcell Platinum Park’ında, yetkin ekipleriyle eğitim ve deneyimler sunuyor.

Organize ettiği kurumsal outdoor temalı aktivitelerle, şirket etkinliklerini sıra dışı bir deneyime dönüştürerek maksimum verim almalarını sağlıyor.

Çocuklar için, yaşam boyu sürdürebilecekleri doğa yetenekleri kazandıran yeni jenerasyon yaz kampları düzenliyor.


Yaban Store

100.000 Yaban Markalı Ürün Satıldı

Yabanstore, insanların doğa ve macera tutkularını gün boyu sürdürmelerini sağlamak için, Yaban Markalı outdoor ürünler üretiyor.


Yaban Yapım 

Yaban, 14 Yıldır yayınladığı içerikleri yüzde 80 oranında kendisi üretmektedir. 

Bugüne dek 4000 saatin üzerinde içerik üreten Yaban Yapım, belgesel ve televizyon formatı üretip yurt dışında yabancı kanallara satmaktadır. Bu yolla Yaban'ın içerikleri çok sayıda ülkede de yayınlanmaktadır. 

Yaban Yapım'ın program içeriklerinin satışının yanı sıra Yaban TV'nin 7/25 saat lineer yayını da başka ülkelerdeki platformlarda yayınlanmaktadır. Yayın hakkı satışı yoluyla Yaban TV, kanalın çok daha fazla ülkede yayınlanabilmesi için de çalışmalarını sürdürmektedir. Yaban Yapım,  yurt dışına content ve tv formatı satıyor

Öte yandan Yaban TV, lineer yayınının farklı ülkelerde İngilizce ve Arapça olarak izlenebilmesi için de hazırlıklarını sürdürmekte ve programlarını uluslararası standartlara uygun olarak 4K formatında üretmektedir. Ayrıca Yaban Yapım, belgesel ve televizyon formatı üretip yurt dışında yabancı kanallara satmaktadır.


Yaban Network

Yaban, yayıncılığı merkeze almakla birlikte aynı zamanda büyük bir outdoor ağına sahiptir. Türkiye ve çevresinde 1500’ü aşkın konfederasyon, federasyon, kulüp ve dernekle işbirliği içinde, yarışma, etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Yaban, 150 Bin üyesiyle birlikte hareket edebilme olanağına sahiptir.


Sosyal Sorumluluk

Yaban, yayınladığı Yüzde Yüz Doğa Vizyonu Belgesi doğrultusunda sosyal sorumluluk çalışmalarına destek vermektedir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı başta olmak üzere federasyon, konfederasyon, off-road kulüpleri, yelken kulüpleri, çevre kuruluşları gibi yüzlerce sivil toplum örgütü ve üniversiteler ile işbirliği protokolleri imzalayarak, “doğayı koruma ve sürdürülebilirlik” çalışmaları yapmaktadır.

Avrupa Birliği’nin desteği ile yürütülen, “1’nci Türkiye Rekreasyonel Olta Balıkçılığı Çalıştayı”, “İstilacı Türlerle Mücadele Programı”, “Tatlı Sularda Doğal Yaşamda Kalıcı Hasarlar Bırakan Avlanma Yöntemleri İle Mücadele” gibi birçok projenin non-profit partneridir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile işbirliği içinde yaptığı Kınalı Keklik Yemleme Kampanyası’na 200.000’in üzerinde kişinin yanı sıra önde gelen tüm doğa ve çevre kuruluşları katılmıştır.

Yaban, Türkiye’nin ilk yaban hayatı müzesinin kuruluşuna destek vermektedir. Kurucusunun adını taşıyan İTÜ Ufuk Güldemir Doğa Tarihi Müzesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde inşa edilmektedir.

Yaban, Türkiye’de köpek ırk standartlarının korunması, yerli köpek ırklarının dünyaya tanıtılması için çalışmalar yapan Uluslararası FCI’ın Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olan “Türkiye Köpek Irkları Federasyonu”nun ana sponsorluğunu sürdürmektedir.


% Yüz Doğa Vizyonu

Yaban Grubu, yayıncılık ve sivil toplumla işbirliği konusundaki ilkelerini 2011 yılında yayınladığı % Yüz Doğa Vizyonu belgesi ile duyurmuştur. Bu belge Yaban Grubu’nun anayasası olarak nitelendirilmektedir.


%100 Doğa Vizyonu Belgesi


Copyright 2019 Yaban TV | Tüm Hakları Saklıdır.