%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

6. Nesil Volkswagen Polo

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

“Büyüksün” sloganıyla yollara çıkan yeni jenerasyon Polo ilk olarak 1975 yılında sahnedeydi.O günden bugüne birçok hayranı olan otomobil 6. nesline kadar sürekli kendisini yenileyerek segmentinde en çok tercih edilen otomobillerden olmayı başardı. Yeni Polo sloganından da anlaşılacağı gibi iç hacimle birlikte boyutlarını da büyüttü.

Yeni Polonun tasarımı eskiye oranlara biraz daha keskin hatlara sahip olmuş, özellikle ön far grubundaki yeni tasarım otomobili çok daha şık gösteriyor opsiyonel olarak ledli far alma şansınız var. Aynı şekilde arkadaki stop grubu ve tampondaki değişikliklerle otomobil daha göz alıcı bir hale gelmiş.

Otomobilin içinde her zaman ki Volkswagen şıklığı ve kalitesi sizi karşılıyor. Eğer Volkswagen kullanıcısı iseniz içeride hiç yabancılık çekmiyorsunuz. Eğer ilk kez Volkswagen kokpitinde olacaksanız çok kısa sürede alışacaksınız çünkü, bu marka da en çok sevdiğim şey kullanım kolaylığı.

Golf’den tanıdık üç kollu direksiyon simidi üzerinde yol bilgisayarı, telefon ve medya oynatıcısı gibi sıklıkla kullandığınız tuşlar var bu tuşlarla dikkatinizi dağıtmadan sürüşünüzü yapabiliyorsunuz. Ayrıca yükseklik ve derinlik ayarıyla hızlıca dilediğiniz sürüş pozisyonuna ulaşabiliyorsunuz. Koltuklar çok rahat, gövdeyi saran yapısı sayesinde uzun yolda konforlu bir yolculuk şansı veriyor Bu konforu yine ayarlı kol dayama ile arttırabiliyorsunuz. Yeni Polo da standart olarak sunulan 5”lik renkli dokunmatik ekrana sahip Composition Colour bilgi ve eğlence sistemi başarılı ve kolay bir kullanıma sahip, dilerseniz opsiyonel olarak 6” olarak kullanabilirsiniz. 280 lt bagaj sınıfı için yeterli alanı sağlarken içeride çok rahat diz ve baş mesafesi var. 5 yetişkin çok rahat bir şekilde uzun yolculuk dahi yapabiliyorsunuz.

Test otomobilimin 1.2 litrelik turbo destekli motoruna 7 ileri Çift kavramalı DSG şanzıman eşlik ediyor. Fabrika verilerine göre ortalama 4.7 litrelik yakıt tüketimi sunuyor. Ancak bu verilerin sizin kullanımınıza göre değişeceğini unutmamak gerekir. Özellikle uzun yolda oldukça ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. DSG şanzıman kullanmak benim için her zaman çok keyiflidir, her ne kadar 1.2 litrelik bir motordan çok ciddi bir performans beklenmese de şanzımanın motorla uyumu keyifli bir sürüşe olanak veriyor. Teknolojik yeniliklerden mahrum bırakılmayan otomobilde aracın olası durumlarda savrulmasını engellemek için ESP (elektronik stabilizasyon programı) ve yokuş kalkış destek sistemi standart.

6.Nesil Polo'yu inceleyebilirsiniz

Gönder