%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Toyota Avensis

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Bu haftaki konuğum Toyota’nın D segmenti otomobili Avensis.

Toyota’nın yeni tasarım felsefesinin izlerini taşıyan otomobil, ilk bakışta ağır duruşu ve sade çizgileriyle içerde neler var merakı uyandırıyor. Sade, zarif ama ayakları yere basan görüntüsüyle ilk tanışmada sağlamlık ve güven hissini veriyor bile.

Oldukça ferah ve zengin donanımlı iç mekan, daha koltuğa ilk oturuşta kendinizi özel hissetmenizi sağlıyor. Konfora oldukça önem verilen iç mekanda kaliteli malzeme kendini belli ediyor. Renk seçenekleriyle iç mekanı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Dokunmatik ekranda Toyota touch ve touch and go multimedya sistemi her zamanki gibi kullanımı kolay ve seyahati keyifli hale getiriyor. Radyo, mp3 çalar , bluetooth ile telefona bağlanma, yeri kolçağın içinde çok rahat olmayan bir yerde de olsa aux ve usb bağlantısı ile multimedya araçlarınıza bağlanabilirsiniz. Ekranda aynı zamanda entegre geri görüş kamerası ile park etmeniz kolaylaşmış oluyor.

Touch and go navigasyon oldukça doğru çalışıyor. Otomobilde arka cam güneşlik, deri kol dayama, otomatik klima, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, elektrikli ve ısıtmalı katlanabilir yan aynalar, bluetooth ile telefon bağlantısı, far yıkama sistemi, elektrikli park freni, otomatik yanan farlar, cruise kontrol gibi özellikleri bulunan otomobil de oldukça fazla saklama gözü yanında boy ve diz mesafesinin rahatlığını söylemeye gerek bile yok.

Otomobilde optimal drive teknolojisine göre üretilen 1.6 litrelik benzinli motor 132 hp güç üretiyor. 160 nm tork üreten otomobil fabrika verilerine göre şehir içi 6,5 litrelik yakıt tüketimi var. Ancak kullanıma göre ve kullanılan yere göre değişebileceğinden bu veriler her zaman tutmayabiliyor. 0-100 e 10,4 saniyede ulaşan otomobil içeriye biraz fazla motor sesi veriyor. Konforlu bir sürüş sunan otomobil limitlerde dahi oldukça dinamik ve güvenli bir sürüş sunuyor.

Toyota Avensis resimlerini incelemek için tıklayınız

Gönder