%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Nissan Note'da Büyük Değişim

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

2006 Yılında yollarla tanıştı. 2008’de makyajlandıktan sonra 2013’de yeni yüzüyle tekrar podyuma çıktı. Eskiye oranla büyük bir değişim geçiren Note artık çok daha şık ve sportif çizgilere sahip, eklenen birçok özelliğin yanında B segmentinde birçok otomobilin sahip olmadığı özelliklerle de daha fazla dikkat çekecek gibi görünüyor.

Nissan Note’da yer alan şerit takip uyarı sistemi, aracın üstündeki kameradan şerit çizgilerini takip ediyor ve sinyal vermeden şeritten ayrıldığınızda sizi uyarıyor.180 derecelik görüş açısına sahip dışbükey lensli kamera sayesinde aracın arkasında hareket eden her şeye karşı önceden uyarılırsınız, üstelik her türlü hava koşulunda kamera kendi kendisini temizliyor. Yine geniş açılı arka kamera ile kör noktada bulunan araçlarla ilgili yan aynalar üzerindeki ledlerle uyarı alabiliyorsunuz. Dört kameralı çevre görüş sistemi ile üstten görünüm moduyla otomobilin bulunduğu yeri çok daha net görerek geri manevraları kolayca yapabilirsiniz. Yandan görünüm modu ile paralel park kolaylaşır tüm bu görüntüler 5.8 inç lik dijital ekrana yansır.

Bunun yanında eco sürüş göstergesi ile kullanımınıza göre yakıt tüketim performansınızı, eco pedal kılavuzu ile de gaz pedalına basma seviyenizi gösteriyor. Sürüş sonrası performansınıza yıldız vererek yakıt verimliliğinizi raporluyor. Bu özellikleriyle yanınızda bir co-pilot varmışçasına rahat olabilirsiniz. Dış tasarım içerideki beklentiyi yüksek tutuyor ama otomobil iç tasarım konusunda biraz zayıf kalıyor. Direksiyon simidi üzerindeki tuşları kullanmak için parmakları zorlamak gerekiyor kalite ise vasat. Ancak saklama gözleri, rahat koltuklar geniş iç hacim, muhteşem diz mesafesi, kızaklı arka koltuklarla yaratılabilen geniş taşıma alanı gibi özellikler bu kısmı görmezden gelmenizi sağlayabilir. Yeni Nissan Note'un yeni modellerinde 95 gr/km değere denk gelen, düşük CO2 emisyonları sağlayan start / stop sistemi standart olarak sunulurken, kullanım maliyetleri de düşüyor. 1.5 Dizel motorlu otomobilin otomatik şanzımanı yok. Fiyatı uygun olsun, aile otomobili olsun, seri olsun ama ekonomik olsun diyorsanız Nissan Note a bir göz atmanızı öneririm.

Motor Hacmi 1461
Motor Gücü 90 HP
Tork 200/1750
Son Hız 179
Şehir içi yakıt tüketimi 4.2
Şehir dışı yakıt tüketimi 3.2
0-100 hızlanma 11.9

Nissan Note'u incelemek için tıklayınız

Gönder