%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Dr. ALİ BÜRKEV, YAŞAR TÜRKLEŞ'İ YAZDI

Dr.Ali Bürkev
info@yabantv.com

Türkiye, avcılığı konusunda son yıllardaki en aktif, en çalışkan, çağdaş fikirlerle dolu bir bürokratını ve bir idealistini kaybetti.

Kendisi ile geçtiğimiz yıllarda, doğruları bulmak adına bir çok kez  fikir ayrılığına düşmemize rağmen, sonuçta ortak noktalarda daima buluştuk.

Türk avcılığının çağdaşlaşması, ileriye gitmesi için gecesini gündüzüne katan ve bilimsel çalışmalar yapan bir arkadaşımızdı.

Avcılığın Türk ekonomisine çok güçlü bir katkı sağlayacağını bizimle birlikte ilk fark eden önemli bir bürokrattı. Avcılığın artık bedava yapılacak bir aktivasyon olmadığını ,avcılarında bu konuda katkısının olması gerektiğini bilen ender dostlarımızdandı.

Avcıyı seven,  avcının eğitimine önem veren ciddi bir avcı dostuydu. Birlikte ileriye dönük çok güzel projelerimiz vardı, ne yazık ki bu genç yaşında aramızdan ayrıldı.

Av Yaban Hayatı Daire Başkanlığı’nın adeta arı gibi çalışan Başkanı Yaşar Türkleş’in, muhakkak ki kendisinden sonra gelecek ve o makama oturacak değerli birilerini yetiştirdiğini düşünüyorum.

Yaban TV 'ye  davetlerimize uyarak geldiği zamanlarda, televizyona neşe gelir, hoş sohbetiyle televizyonumuzda çalışanları kendisine hayran bırakırdı. Avcılara cep telefon numarasını verecek kadar  da hoşgörülü bir bürokrattı.

Üzüntüm sonsuzdur. Yaşar Türkleş dostuma Allahtan rahmet, ailesine, Çevre ve Orman Bakanlığı  Doğa ve Milli Parklar  Genel Müdürlüğü’ne, Av  ve Yaban  Hayatı Daire Başkanlığı  çalışanlarına ve Tüm av camiasına baş sağlığı diliyorum.

Gönder