%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Köpek Güzellik Yarışması

Antalya'da 20 farklı ırktan yaklaşık 100 cins köpek yarıştı.

Köpek Güzellik Yarışması

Antalya'da 20 farklı ırktan yaklaşık 100 cins köpek yarıştı. Kentte ilk kez düzenlenen yarışmada köpekler ırk kalitesi bakımından değerlendirildi.

Köpek Irkları ve Köpek Bilimleri Federasyonu (KIF) tarafından Antalya'da, 1. Ulusal Irk Standartları Yarışması düzenlendi. 'Lara Beach Park 1 nolu plaj' işletmesinde gerçekleştirilen yarışmaya, 20 farklı ırktan yaklaşık 100 köpek katıldı. Irk, yaş ve cinsiyet kategorilerinde yarışan köpekler, uzman hakemler tarafından değerlendirildi. Hakemler, yarışmaya katılan köpeklerin görünüşleri, sırt çizgileri ve tırnak yapılarını ayrıntılı bir şekilde inceleyerek not verdi. 20 ırk arasından birinci seçilen köpekler, daha sonra kendi ırklarını temsil eden 'Best in Show' etabında yarışmaya hak kazandı.  

 

 

CİNS KALİTESİNİ ARTIRMAK

 

Daha önce İstanbul, Ankada, İzmir ve Bursa'da düzenlenen 'Ulusal Irk Standartları Yarışması' Antalya'da ilk kez düzenlendi. Yarışma Komitesi Başkanı Ozan Belkıs, yarışmanın köpek cinslerinin kalitesini yükseltmeyi amaçladığını ifade ederek, "Burada, yarışma adı altında yapılan kaliteli köpek ırklarıyla ilgili çalışma, köpek cinslerinin kalitesini yüksek tutmayı amaçlıyor. Köpek ırklarının bozulmadan devam etmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Yarışma bu amaç altında bir vitrin vazifesi üstleniyor" diye konuştu.

 

ÇİN SHAR PEİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

 

Antalya'da ilki gerçekleştirilen organizasyona yerli ve yabancı çok sayıda köpek sahibi katıyım gösterdi. Özellikle Pazar gününü hep birlikte geçirmek isteyen aileler, bir yandan köpekleriyle yarışmaya katılmanın heyecanını yaşarken diğer yandan da stres attı. Bir süredir Antalya'da yaşayan Oxana Lyabakh, 'Çin Shar Pei' cinsi köpekleriyle yarışmaya katıldı. Bir hayli heyecanlı olduğunu kaydeden Lyabakh, hayvanları çok sevdiğini ve güzel bir hafta sonu tatili geçirmekten ötürü son derece mutlu olduğunu söyledi. Oxana Lyabakh'in 'Çin Shar Pei' cinsi köpekleri herkes tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Yarışma sonunda yüksek ırk standardına sahip olduğu tespit edilen her köpek ırkının ilk üçüne kupa ve madalya verildi. 'Best in Show' etabında dereceye girmeyi başaran ve günün en iyi üç köpeği seçilen cinsler ise özel kupa ve madalya ile ödüllendirildi.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz