%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Timsahın Cenazesine 500 Kişi Katıldı

Hindistan'ın sevilen simalarından Gangaram adlı timsah, 130 yaşında eceliyle öldü...

Timsahın Cenazesine 500 Kişi Katıldı

Hindistan'ın sevilen simalarından Gangaram adlı timsah, 130 yaşında eceliyle öldü ve cenazesinde 500 kadar kişi hazır bulundu. Hindistan'da inekler kutsal diye biliyoruz aslında. Ama belli ki din, dil, ırk ve canlı türü fark etmeden karakteri düzgün olan her canlıya saygıda kusur etmiyorlar. Gerçi din kısmında biraz katılar, ondan tam emin olamıyoruz.Bu bir şov, rekor denemesi ya da eğlence değil. Ciddi ciddi 500 kadar kişi merhum timsah Gangaram'ın cenaze törenine katıldı. Tıpkı bir insan gibi cenazesi araçla taşındı, herkes onunla ilgili anı ve fikirlerini paylaştı.

Köylülerden biri Gangaram'ın sevilen kişiliğine dair "Çocuklar bile onun yanında yüzebiliyordu ve Gangaram asla kimseye saldırmaz, kimseye zarar vermezdi. O bir timsah değil, bir dosttu" diyerek sanki ölen bir timsah değilmiş de mahallenin 130 yaşındaki Kemal Amca'sıymış gibi konuştu.

Bir başka köylü ise rahmetliyi "Gangaram çok anlayışlıydı. Yakında birini gördüğünde korkutmamak için gölün diğer ucuna gidiyordu" diyerek anlattı ve andı.Gangaram'ın insanlarla bu şekilde iyi ilişkiler kurması timsah camiasında ve serengetide pek hoş karşılanmayabilir. Tıpkı aşçılık merakı sayesinde insanlarla sıkı ilişkiler kuran fare Ratatuy gibi Gangaram da hayattayken akrabaları tarafından 'asimile olmak' ve 'özünü kaybetmek'le suçlanıp dışlanmış; huzuru da insanlarda aramış olabilir. Gangaram yitip gidince de akrabaları timsah gözyaşı dökmüşlerdir Allah bilir.

Chhattisgarh halkı Gangaram'la kurdukları bu ilişkiyi diğer timsahlarla da kurmaya kalkarlarsa köyde 130 yıldır Gangaram sayesinde devam eden insan-timsah barışında tekrar kan dökülebilir. Nihayetinde her timsah bu kadar sevecen değil.

Etiket: Timsah cenazesi,
0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz