%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Uzaylı Sandılar

Yeni Zelanda kıyılarında bulunan yaratığı uzaylı sandılar.

Uzaylı Sandılar

Fırtınanın ardından Yeni Zelanda’nın Canterbury kenti yakınlarında kıyıya vuran bir iskelet halkı meraklandırdı ve yetkilileri harekete geçirdi. Bir anne ile kızının sahildeki yürüyüşleri sırasında buldukları kurumuş haldeki iskeletin önce bir uzaylı yaratığa ait olduğunu sandılar. Daha sonra bu garip görünümlü yaratığın derin sularda yaşayan bir vatoz olduğu öne sürüldü.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde yaşayan Hanna Mary ve annesi geçtiğimiz cumartesi günü fırtına sonrası sahilde yürüyüş yaptıkları sırada kayalıklarda tuhaf görünümlü bir yaratığın kurumuş haldeki iskeleti ile karşılaştı.

The New Zealand Herald gazetesinin haberine göre, Hanna Mary, önce bunun uzaylı bir yaratığa ait olduğunu düşündü.

Kanatlara benzeyen sırt dokusunda dikenler, iki uzun bacak, ince bir kuyruk ve mahmuzu andıran gagaya benzer uzun baş kemiğinin altındaki ağzında keskin dişleri bulunan iskelete dokunmaktan önce üren Mary, merak duygusu baskın çıkınca, bu iskeleti evine getirerek fotoğraflarını çekti. Daha sonra da bu fotoğrafları facebook sayfasına yükledi.

Kullanıcılardan büyük bölümü bunun uzaylı değil, derin sularda yaşayan bir vatoz olduğunu belirtti.

Gazetede yayınlanan haber üzerine devreye giren Yeni Zelanda Su ve Atmosfer Araştırma Enstitüsü'nden Malcolm Francis de bu canlının Dipturus Nasutus türü bir derin deniz vatozu olduğunu ifade etti. Francis, deniz diplerinde yaşayan bu canlının muhtemelen bir balıkçı tarafından yakalandıktan sonra tekrar denize bırakıldığını ve öldükten sonra kıyıya vurmuş olabileceğini ifade etti.

Kaynak: Ottago Daily Times / The New Zealand Herald
Fotoğraflar: Hanna MARY

Etiket: Yeni Zelanda,
0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz