%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Çorlu Atış Poligonu Törenle Açıldı

Çorlu eski Belediye Başkanı Ünsal Baysan, YABAN TV'den Ali Birerdinç'e poligon için verdiği sözü tuttu.

Çorlu Atış Poligonu Törenle Açıldı

20 bin 494 merekarelik alan üzerine olimpik standartlarda inşa edilen, 100 kişi kapasiteli portatif tribünü ve 153 metrekarelik sosyal tesisi ile ulusal müsabakalara ev sahipliği yapacak olan ve Çorlu Belediyesi ile Çorlu Avcılar Derneği iş birliğiyle hizmete giren Trap ve Skeet Atış Poligonu düzenlenen törenle açıldı.


Açılış törenine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt'un yanı sıra Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Belediye Başkan Yardımcıları Serhad Çatalkaya, Erdoğan Demirci, Hülya Perin, YABAN TV Yönetim Kurulu Başkanı Melih Meriç, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdim Noyan ve Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Çorlu Eski Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Avcılar Derneği Başkanı Mert Yılmaz, Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu Başkanı Erzin Düzyol, Çorlu'da bulunan kurum ve kuruluş temsilcileriyle, oda ve dernek başkanları, yöneticileri, av sporuna gönül vermiş vatandaşlar ve Trakya bölgesinde bulunan tüm avcı dernekleri katıldı.


Eski Belediye Başkanı Ünsal Baysan, konuşmasında 3 sene önce YABAN TV programcısı Ali Birerdinç’in kendisiyle yaptığı röportajda avcıların poligon talebi olduğunu hatırlatması üzerine poligon projesinin, Çorlu Acılar Derneği ile birlikte başlatıldığını hatırlattı.Trap ve Skeet Atış Poligonu töreninde açılış konuşmasını Çorlu Avcılar Derneği Başkanı Mert Yılmaz yaptı. Yılmaz 2016 yılında hazırladıkları bu projeye sahip çıkan ve yapılmasında öncülük eden Çorlu Eski Belediye Başkanı Ünal Baysan ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile belediye yetkililerine teşekkür etti. Yılmaz, bu projenin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak projenin hayata geçirilmiş olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

  Yılmaz'ın ardından kürsüye gelen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ise konuşmasında yeni bir spor tesisini daha Çorlu’ya kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, "Çorlu Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek verdik. Çorlu halkının layık olduğu hizmeti alabilmesi için imkânlarımızı seferber ederek Çorlu’muzda daha önce hiç inşa edilmemiş spor tesislerini kendi bütçemizle inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.” Dedi.

Profesyonel atıcılar,amatör atıcıların yanı sıra genç atıcılar ve paralimpik sporcularıda açılışta atışlar yaptılar.

YABAN TV  programcısı Ali Birerdinç, tarafından 2 gün boyuca görüntülenen açılış  kısa bir süre sonra YABAN TV de yayınlanacak.
0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz