%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Bohçacı Afrika'da da Bohçacı

Ava giderken avlandılar… Bohçacıların sonu feci oldu...

Bohçacı Afrika'da da Bohçacı

Güney Afrika'daki bir doğal koruma alanında kaçak gergedan avlayan en az iki bohçacının aslanlar tarafından öldürülüp yendiği belirtildi.

Korucular iki ya da büyük olasılıkla üç bohçacıdan geriye kalanları ülkenin güneydoğusundaki Sibuya doğal koruma alanında buldu.

Asya’dan gergedan boynuzuna talebin artması nedeniyle son yıllarda gergedanların kaçak avlanmasında büyük artış oldu. Çin, Vietnam ve bazı diğer Asya ülkelerinde, gergedan boynuzunun cinsel gücü artırdığına inanılıyor.

Koruma alanının sahibi Nick Fox yaptığı açıklamada, “Bir aslan sürüsünün bölgesine girmişler. Büyük bir sürü, dolayısıyla çok fazla zamanları olmamış. Kaç kişi olduklarından emin değiliz. Geriye pek bir şey kalmamış” dedi.

Güney Afrika’da son 10 yılda yedi binden fazla gergedan bohçacıların kurbanı oldu.

Kalıntıların yanında genelde gergedan avcılarının taşıdığı susturuculu bir av tüfeği, uzun bir balta ve dikenli tel makası gibi malzemeler bulunduğu kaydedildi.

Fox, kalıntılara ulaşmak için birkaç aslanı uyuşturucu atan tüfekle vurmak zorunda kaldıklarını da anlattı. Koruma alanının yer aldığı Doğu Cape bölgesinde sadece bu yıl altı gergedan bohçacılar tarafından öldürüldü.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz