%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Balıkçı Balıkçının Oltasıyla Kurtuldu

Antalya’da balık avlamaya giden bir kişi yaklaşık 20 metre yükseklikteki falezlerden denize düştü.

Balıkçı Balıkçının Oltasıyla Kurtuldu

Talihsiz adamı, balık avlayan diğer balıkçılar, balık oltasıyla kurtarıldı Olay, Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi üzerindeki falezlerde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, öğlen saatlerinde balık avlamak için Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı’ndaki falezlere gelen Seyfettin Çetin(47), oltasının kayalıklara takılması üzerine, kayalıklardan aşağıya indi. Burada oltasını kurtarmaya çalışan Çetin, dengesini kaybedip 20 metre yükseklikten denize düştü.

Bu sırada Çetin’in yanında balık tutan Uğur ve Orhan Selvi kardeşler, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi ve denizden takviye yardım istendi. Oltayı bu sefer insan kurtarmak için salladılar Bu sırada ise arkadaşlarının yorulduğunu gören Uğur ve Selvi kardeşler önce dinlenmesi için Çetin’e bidon attılar,

daha sonra ise balık tuttukları oltaya ağaç parçası takarak denize fırlattılar. Bidon üzerinde arkadaşlarının attığı oltaya tutunan Çetin, 2 kere oltanın kopması sonucu dalgalı denizde açığa sürüklendi.

Bir müddet sonra kıyıya gelen Çetin’e arkadaşları bu kez polisin getirdiği can simidini fırlattı. Can simidini yakalayan Çetin, tehlikeyi atlattıktan sonra, balıkçıların üçüncü kez attığı oltaya tutundu. Kısa süre sonra ise olay yerine Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı bir bot yanaşarak, Çetin’i kurtardı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Antalya Limanı’na götürülen Çetin, tedavisi yapılmak üzere ambulansla hastaneye kaldırıldı. “Oltayla tutmaya çalıştık” Olayın kahramanlarından Orhan Selvi, “Arkadaşımın oltası kayaya takıldı, kayadan kurtarayım derken aşağıya düştü. 45 dakikadır suda. Oltayla tutmaya çalıştık” diye konuştu.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz