%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Böyle Sıcak Görülmedi

İstanbul'da bugün "Eylül ayı sıcaklık rekoru" kırıldı. Florya ve Kartal'da sıcaklık 39,5 derece ölçüldü.

Böyle Sıcak Görülmedi

Daha önceki rekor 2015 Eylül'ünde 37,9 derece ölçülmüştü.

İstanbul'da bugün eylül ayı sıcaklık rekoru kırıldı. Kentte bu ayın en sıcak günü yaşandı.Hava sıcaklığı Samandıra'da 39,3, Florya'da 39,2 , Üsküdar'da 38,8 ve Kadıköy/Göztepe'de 38,6 derece ölçüldü. Sıcaktan bunalandan havuzlara ve sahil kenarlarına akın etti.

YARINDAN İTİBAREN DÜŞÜYOR...

Ancak sıcaklık yarın itibaren düşüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan, "Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyretti. Ancak 21 Eylül 2017 Perşembe günü Marmara ve Kıyı Egede; 22 Eylül 2017 Cuma günü ve hafta sonunda yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir olmak üzere azalacağı ve mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.

Düşüşün 6 - 10 derece olacağı belirtilirken, "Aynı zamanda 21 Eylül 2017 Perşembe günü Trakyada sıcaklık azalmasıyla birlikte başlayacak sağanak yağışların; 22 Eylül 2017 Cuma günü yurdumuzun kuzeybatısında (Marmara, Batı Karadeniz, Kuzey Ege ve İç Anadolunun kuzeybatısı), hafta sonunda ise ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde (Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolunun kuzeydoğusu) etkili olacağı tahmin ediliyor" ifadeleri yer aldı

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz