%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

PET

Anasayfaya git Sonraki habere git Önceki habere git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Kedi Veterinerin Kapısını Çalınca!

Yanan çiftliğin içerisindeki veterinerin odasının önüne gitmesi sayesinde fark edildi, normal hayatına döndü

Kedi Veterinerin Kapısını Çalınca!

İzmir'in Torbalı ilçesindeki bir çiftlikte çıkan yangında vücudunun büyük bir bölümü yanan ve çiftliğin içerisindeki veterinerin odasının önüne gitmesi sayesinde fark edilerek tedaviye alınan kedi, normal hayatına döndüVeterinerin sahiplenerek "Tütsü" ismini verdiği kedi, kliniğin maskotu haline geldi. Torbalı'daki bir çiftlikte geçen yıl çıkan yangında, samanlığın içindeki bir sokak kedisi, söndürme çalışmaları sırasında samanlıktan kaçarak ortadan kayboldu.

ACI ACI MİYAVLIYORDU

Yangını söndürdükten sonra hayvanı arayan çiftlik sahipleri, kediye ulaşamadı. Olaydan 3 gün sonra yangının olduğu bölgeden yaklaşık 300 metre uzaktaki çiftliğin veterineri Tuğçe Daşdelen'in odasının önüne giden ve acı acı miyavlayan kediyi gören Daşdelen, hemen tedaviye aldı.

'İĞNELERE BİLE HİÇ SESİNİ ÇIKARMADI'

Veteriner Tuğçe Daşdelen yaptığı açıklamada, çiftlikteki yangından 3 gün sonra kliniğin kapısının önünde bekleyen yanmış kediyi görünce çok şaşırdığını, kendisine olumsuz tepki vermeyen hayvanı hemen alıp tedavi etmeye başladığını anlattı. Çok uzun ve zorlu bir tedavi süreci yaşadıklarını anlatan Daşdelen, sahiplendiği ve "Tütsü" adını verdiği kediye ilişkin şöyle konuştu:

"Kliniğin önünde 'Beni tedavi et' dercesine duran kediyi görünce şaşırdım. Gözleri kapalıydı, patileri yandığı için yere basamıyordu. Vücudundaki su kaybını önlemek için iğneler yaptım. Normalde sahipli kediler bile muayene edilirken çok hırçınlaşırlar ve saldırabilirler ama 'Tütsü' iğnelere bile hiç sesini çıkarmadı. Tüy kalitesi çok bozuk. Yeni yeni kendisini toparlamaya çalışıyor. Göz ve burun bölgesinde yanıklar nedeniyle kellikler var. 1 yıllık süreçten sonra artık kendisine geldi." 

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz