%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Denizde Korkunç Kaza!

Boğaz geçişine hazırlanan gemiyle çarpıştıktan sonra ters dönen Sahil Güvenlik botundaki 1 asker şehit oldu.

Denizde Korkunç Kaza!

Sarayburnu açıklarında sıralarında Sahil Güvenliğe ait bot alabora oldu. Boğaz geçişine hazırlanan gemiyle çarpıştıktan sonra ters dönen Sahil Güvenlik botundaki 1 asker şehit oldu. Şehit askerin denizden ağır yaralı olarak çıkarılıp Haydarpaşa Numune hastanesine götürülen askerler arasında olduğu bildirildi.


Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı. çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı. Bu arada henüz bayrağı ve ismi belli olmayan yük gemisi yoluna devam etti. Alabora olan Sahil Güvenlik botuna yardım için ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yanaştı daha sonra Kıyı Emniyeti kurtarma botu tekneyi batmaması için bağladı.HASTANEYE KALDIRILDILAR

Denize düşenler Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Harem Tahliye Bot İstasyonu’na getirildi. Bu sırada sağlık ekiplerinin ağır yaralılara müdahale ettiği görüldü. Denizden ağır yaralı olarak çıkarılıp Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne götürülen bir asker şehit oldu.

BOTTAKİ MÜRETTEBATIN İSİMLERİ

Sarayburnu açıklarında alabora olan bottaki mürettebatın isimleri şöyle: Üsteğmen Rıza Yücel, Astsubay Yavuz Gökhan Şahin, Uzman Çavuşlar Bülent Demirkaya, Enver Çetin; Erler Ayhan Akgönül, Nuri Karaca, Sinan Göktaş

SAHİL GÜVENLİK'TEN AÇIKLAMA

Sarayburnu açıklarında gemiyle çarpışması sonucu ters dönen Sahil Güvenlik botundaki 1 personeli arama çalışmaları sürüyor.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden yapılan kazaya dair açıklamada şöyle denildi;
"17.08.2016 tarihi saat 08:20’de Tolunay Gemisi Güney-Kuzey Boğaz Girişi esnasında SG-25 Botu ile çatışmış olup, SG-25 Botu tumba olmuştur.

Kuruluşumuza ait Kıyı Emniyeti 3 ve 4 Hızlı Tahlisiye Botları, Kurtarma 1 ve 8 Römorkörleri, Şark Römorkörü, RHIB Botu ile Kuruluşumuz ve Sahil Güvenlik Balık adamları ile Deniz Polisi olay yerine intikal etmiştir.

SG-25 botunda 7 personel bulunmakta olup, bunlardan 6’sı kurtarılmıştır. Kurtarılanlardan 3’ünün durumu kritik olup kayıp olan bir kişiyi arama çalışmalarına devam edilmektedir"

BAKAN AÇIKLADI: HAYATINI KAYBETTİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, konuk olduğu Anadolu Ajansı Editör Masası'nda "Sahil güvenlik botundaki 7. kişi hayatını kaybetmiş olarak çıkarıldı" dedi.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz