%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Soma Şehitleri Kampanyası Bugün 21'de

Anaokulu yaptırmak İçin avcıların başlattıkları kampanya, bu akşam 21'de YABAN TV'de yayınlandı...

Soma Şehitleri Kampanyası Bugün 21'de

Haberin Fotoğrafları

Avcılardan Örnek Kampanya,  bu akşam Perşembe 21'de YABAN TV'de yayınlandı...

Avcılar, Soma şehitleri çocuklarına Anaokulu yaptırmak İçin kampanya başlattı.

13 Mayıs Salı günü Manisa’nın Soma İlçesindeki bir maden ocağında meydana gelen faciada 301 madencimiz şehit olmuştu. Bu olay üzerine avcılar bir araya gelerek, şehit madenci ailelerinin çocuklarına Anaokulu yaptırmak için büyük bir kampanya başlattı.

Cumartesi günü saat 11’de Soma Yırca Atış Poligonu’nda, Soma Kaymakamı Bahattin Atçı’nın ilk tek kurşun atışıyla yardım kampanyası başladı. Tek kurşun atış yarışmasına katılan avcıların ödedikleri ücretler Anaokulu kampanyasına verilecek.

İlk günü yapılan tek kurşun atış yarışmasına Ege’nin birçok ilinden gelen dernek başkanları ve üyeleri büyük ilgi gösterdi.

Atışların sonunda soma şehitleri için mevlüt okutuldu.

Gece ise atış poligonunda kamp ateşi yakılarak avcılar ve aileleri yemek yiyip,sohbetler yaparak hasret giderdiler.

Yarışmanın ikinci günü yoğun bir katılım olması dikkati çekti. Şehit ailelerinin de katıldığı etkinlikte zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

Yarışmanın en önemli bölümü işe şehit eşlerinin de içinde bulunduğu kadınların yaptıkları atışlardı.
Yarışmaya ana sponsor olarak katılan YAVAŞÇALAR dışında sektörden birçok firma hediyeler gönderdi. Hediyeler için yapılan çekilişten elde edilen kazançta Anaokulu yapımı için kullanılacak.


Bu arada sponsor firmaların gönderdiği tüfekler ve hediyeler açık arttırma ile satıldı. Bu satış sonucu elde edilen kazançta Anaokulu yapımında kullanılacak.

Ali Birerdinç’in, takip ettiği yarışmanın tümü bu akşam 21:00,YABAN TV'de yayınlandıç. Programın tekrarları  Pazar 13:00, Pazartesi 24.00 'te  YABAN TV’de yayınlanacak.

YABAN TV Yönetim Kurulu Başkanı Melih Meriç’in de izlediği yarışma Ödül töreni ile sona erdi.

Ege Yaban Hayatı Federasyonu Başkanı Ersin Düzyol ile yardımcısı ve Akhisar Avcılar dernek Başkanı Mehmet Sucu, Soma Kara ve Su Avcıları Derneği Başkanı Timur Aka ve Soma Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’nin, organisazyonunu yaptığı atış yarışmasonrasında,Soma Kara ve Su Avcıları Derneği Başkanı Timur Aka “Tüm Türkiye avcılarından bu kampanyaya destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

EYHAF, ,AYHAK,SOMA KARA VE SU AVCILARI DERNEĞİ ,Soma Kaymakamlığı ve Soma Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile Ziraat Bankası’nda açılan : TR 32 0001 0001 9332 8726 6150 12 İBAN Numarası ile açılan kampanyaya 31 Aralık 2014 tarihine kadar tüm avcıların ve vatandaşların yardım yapması bekleniyor.
0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz