%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Turna Balığı Tutma Yarışması" Yapıldı

Kocaeli Sportif Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği KAMADER'in düzenlediği "6'ıncı Turna Balığı Tutma Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Turna Balığı Tutma Yarışması

Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın desteğiyle Kandıra Kaymaz Gölet’inde yapılan yarışma 2 gün sürdü. Yaklaşık bin kişinin katıldığı balık tutma yarışması şenlik havasında geçti.

Kocaeli ve Türkiye’nin çeşitli illerinden organizasyona çok sayıda katılım oldu. Kıyasıya yarışan amatör olta balıkçılarının ve fotoğraf sanatçılarının yanı sıra, göl kenarında güzel bir hafta sonu yapmayı tercih eden yüzlerce aile de doğayla iç içe olmanın keyfini yaşadı. Yarışmacılar alanda kamplarını kurduktan sonra, akşam ateşinin etrafında canlı müzikle geç saatlere kadar doyasıya eğlendiler.

45,5 CM TURNA TUTULDU

Sabah 06.30’da başlayan balık tutma yarışması, öğlen 12.00’de sona erdi. Katılımın yüksek olduğu ve renkli görüntülere sahne olan yarışmada en büyük balık dalında birinciliği İstanbul'dan Yavuz Selim Peker 45,5’lik Turna balığı ile elde ederken, Gebze ilçesinde Ayhan Temiz de en çok balık dalında birinci oldu.

Ankara bölgesinden Özden Aydın Şimşek limit altı tuttuğu çok sayıda balığı suya geri iade ettiği için en centilmen bayan yarışmacı seçildi. Dereceye girenlere kaliteli olta takımı verilirken, ayrıca yarışmaya katılan bütün çocuklara olta takımı hediye edildi. Geri kalan hediyeler ise kura ile yarışmacılara dağıtıldı.

GÖLET ETRAFINDA YÜRÜYÜŞ

Sabahın erken saatlerinde yarışma alanına gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Kocaeli İl Gıda. Tarım ve Hayvancılık Müdürü İlhan Özel, Kocaeli Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Nevzat Algan, Kandıra Tarım İlçe Müdürü Basri Uslu, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Kandıra Jandarma Bölük Komutanı J.Yzb. Üstğm. Deniz Çezik, Çevre Koruma Tim Komutanı J.Kd.Bçvş.Mehmet Şerif Bekiroğlu, Merkez Karakol Komutanı Kd.Bçvş. Ömer Yalçın, çevre köylerin muhtarları ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gölet etrafında yapılan yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.

DERNEKLER DAYANIŞMASI

Diğer illerde faaliyet gösteren Sakarya’dan Samader ve Balık Tutkunları Derneği, İstanbul’dan Carp Klüp İstanbul, Ankara’dan Oltacılarder, Ankara bölgesinden Sinabder ve Çankırı’dan ÇANOBDER gibi güzide derneklerin başkan, yönetim kurulu ve üyeleri yarışmaya katılarak KAMADER’e destek verdiler.

FOTOĞRAF YARIŞMASI

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Merkezi ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğinin katkılarıyla "balık, doğa ve insan" konulu bir de fotoğraf yarışması düzenlendi. Jüri üyeliklerini Ali Fuat Altın, Hadi Arslan, İmran Ergin, Hüsna Altın ve Kemal Kaya’nın yaptığı yarışmada, profesyonel fotoğrafçılara taş çıkaracak fotoğraflar çekildi. 43 fotoğrafseverin çekiştiği 172 fotoğraftan, İsa Cida, Mukadder Çağlar, Sümbül Sürücüoğlu ve Burak Zengin başarı elde ederek çeyrek altınla ödüllendirildiler.

BAŞKAN UZTÜRK'TEN TEŞEKKÜR

Başkanınımız Engin Uztürk, yarışmanın geniş kapsamlı ve güzel geçtiğini belirterek, organizasyona destek olan Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ve ekibine, Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasına, Kandıra Kaymakamlığına, Kocaeli Büyükşehir Belediyesine, Derince Belediyesine, İzmit Belediyesine, Jandarmaya, Bölge muhtarlarına, derneklere ve sponsor firmalara teşekkür etti.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz