%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

CEMRE

Nazife Yıldız SÜKAN
info@yabantv.com

Kıymetli yaban dostlarım hepinizi canı yürekten selamlıyor ve hayatınızın ve ailenizle sağlık huzur içinde yaşam sürmenizi dilerim.
Çok uzun zamandır yazmıyorum.Hayat işte, çok hareketli geçince zaman nasıl geçiyor inanın fark edilmiyor.Yazılarımla birlikte sizlerle buluşmayı özlüyorum ve bu arada yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum .Lütfen duyarsız olmayalım sesimizi bir şekilde duyuralım ;Burada masal veya hikaye yazmıyorum. Değerli dostlarım bu sene kuş avı çok iyi geçmedi ama sezon sonuna doğru iyi tavşan avı yaptım. Çünkü bu sene bulunduğum bölgede göç olmadı yani çok verimli değildi. Demek oluyor ki göç yolları değişti.

Değerli dostlarım sezon değerlendirmesi yapmak değil derdim. Derdim daha da büyük; Bu yazım belki pek çok gencin yarasına parmak basmak olacak, ama bizler can acıtmak değil, acıyan canın derdine bir parçada olsa derman olmaktır.
Değerli dostlarım buradaki yazımda belki bir kişinin durumunu anlatırken pek çok kişinin de durumunu ifade etmek için yazıyorum.

Vatan kahramanı çok değerli bir babanın en büyük kızı, ismi; CEMRE ben Cemre'yi lise birinci sınıfa giderken tanıdım kaliteli ,dürüst,çalışkan bir kızımız .Ben Cemre'yi av doğa konusun da o kadar çok etkiledim ki, üniversitede yüksekokul olarak Milli parklar bölümünün açılması ve bu bölüme girmesi için çok büyük etken oldum ve Cemre hiç ideallerinden vazgeçmedi ve söylediğim gibi milli parklar bölümünü okudu ve başarıyla bitirdi. KPSS sınavına girdi istenilen taban puanın üstünde puan aldı. ALLAH'ım bu ne hikmetse herkes yerleşti bizim Cemre yerleşemedi. Çok merak ediyorum bu kadar istekli, meraklı, azimli,başarılı olan Cemre neden bir türlü yerleşemiyorda; Arkeoloji bölümü bitiren başka kişiler yerleşiyor, bölümün öğrencisi giremiyor ama başka bir bölümün öğrencisi Milli parklarda Cemre'nin alacağı kadroyu,arkeoloji bölümü arkadaş dolduruveriyor. Halen Cemre işsiz ve artık umudunu yitirmek üzere ne acıdır ki, gençlerin hayalleri bir bir suya düşüyor.

Burada nacizhane tüm yetkililere sesleniyorum biz ne yapıyoruz? O zaman bu bölümleri neden üniversitelerde açıyoruz? Neden işsiz gençler yetiştiriyoruz? Tüm bu yazdıklarımdan Orman ve Su işleri Bakanlığı, Çok kıymetli değerli sayın Bakanıma ve Sayın Milli Parklar Genel Müdürümüze sesleniyorum. Lütfen bunların çoğu sahada cemre gibi çalışmak istiyorlar. Ülkemde ki tüm gençlerin sesi olmak istiyorum. Lütfen lütfen çok saygıdeğer Bakan'ım ve sayın Milli Parklar Genel müdürüm , bu gençlerimizin heveslerini ve gelece dair olan umutlarını ve hayallerini lütfen kaybettirmeyelim. Saygı ve sevgilerimle.


Gönder