%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Nissan Juke Special Edition

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Bu haftaki test konuğum Special Edition versiyonu ile Yeni Juke. Bu versiyona özel dış gövde renkleri ile aynı renklere sahip iç konsolla otomobil çılgın bir enerjiye sahip. Yerinde duramayan haliyle Juke görüntüsünün yanında sürüş dinamikleri ile de şehrin haylazlığı konusunda oldukça iddialı.

Makyajlanan Juke özellikle yeni tamponu ile eskiye oranla çok daha dinamik bir görüntüye sahip olmuş. Bumerang formlu ledli gündüz farlarıyla birlikte arkadaki yeni stop grubu otomobile modern ve enerji dolu bir hava veriyor.

Kullandığım versiyonda otomobilin içi dışarıdaki gibi rengarenk. Gövde rengi sarı olan otomobilim içindeki sarı detaylar içeride durağanlığa izin vermiyor. Tıpkı bir motosiklet gövdesini andıran renkli vites konsolu ve renkli dikişli direksiyondaki ayrıntılar en sevdiğim kısımlar oldu. Dokunmatik multimedya ekran kullanımı çok kolay ve rahat bir şekilde uyarlanmış. Otomobil kokpitinde eşyalar için bolca ve kullanışlı şekilde eşya gözü var. Özellikle el freni ve vitesin yanında iki bardaklık oldukça işinize yarıyor. Cam tavanla birlikte çok daha ferah bir yaşam alanı mümkün. Küçük crossover sınıfındaki otomobil önde olduğu kadar arkadaki yolcular içinde yeterli baş ve diz mesafesine sunuyor. Makyajla birlikte eskiden sorun olan bagaj hacmi 251 litreden hareketli zemin sayesinde 354 litreye çıktı.

Sürüşe gelirsek, test otomobilim 1.5 litrelik dizel motora sahip. 110 beygir güç ve 260 Nm güç üreten motora 6 ileri manuel şanzıman eşlik ediyor. Motorun alt devirlerden itibaren ürettiği yüksek tork değeri sayesinde seri sürüşler yapabilirsiniz. Dengesini bozmanın zor olduğu otomobil sert süspansiyonları sayesinde yere iyi tutunuyor ama buda sürüş konforunu biraz olumsuz etkiliyor. Otomobile ekonomik diyebilirim oldukça yoğun bir trafikte kullandığımda 6.4 olan yakıt tüketimi uzun yolda 5.4'lere kadar düştü.

Küçük suv otomobilim içeriye biraz fazla ses geçiriyor. Otomobille ilgili söyleyebileceğim tek problem bununla birlikte makyaj aynasında aydınlatma olmaması. 

Nissan Juke modelini incelemek için tıklayınız

Gönder