%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Opel Zafira Tourer

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Büyük otomobil kullanmayı hep sevmişimdir ama özellikle bu sınıf bana ayrı bir keyif verir. Kocaman aile otomobili Zafira, sürücü ve yolcular için konforlu olmak adına başarılı ayrıntılara sahip. 7 kişilik oturma düzeniyle minübüs kullanıyormuşsunuz havası vermiyor değil, galiba benim için eğlenceli kısmı biraz da burada.

Tasarım bence çok başarılı, rakipleri arasında eşsiz olmasa da özellikle bumerang şeklindeki ön farlarıyla aradan sıyrıldığı kesin. İnce A sütunları ve ön camın verdiği derinlikle otomobile baktığınızda o kocaman cüsseye rağmen oldukça dinamik göründüğünü söyleyebilirim.

İçerde klasik Opel ailesinden detayları fazlasıyla görüyoruz. Orta konsolda bolca tuşlar ve yükseğe konumlandırılmış 7” ekran bulunuyor. Bu ekranla multimedyayı kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca yine direksiyonda oldukça ideal konumlandırılmış tuşlarla da multimedyayı kontrol edebilirsiniz ve hızınızı sabitleyebilirsiniz. Bir aile otomobili olunca beklenti özellikle saklama alanları ve iç hacimde oldukça yüksek oluyor. Zafira bu konuda çok iddialı özellikle yükseklik beklenenden fazla memnun edecek, diz mesafesi de eğer en arka koltukları kullanmıyorsanız çok iyi, ancak eğer olurda en arka iki koltuğu kullanırsanız ve arka yolcular uzun boylu ise biraz konfordan ödün vermeniz gerekiyor. Koltuklara gelirsek, uzun yolda sürücü ve ön yolcu için konfor ve rahatlık hissi çok iyi , arka yolcular için de yine en arka koltuklar yatıksa çok iyi, Fakat olurda en arka iki koltuğu kullanmanız gerekirse , birincisi bu yolcular yetişkin ise koltuklar uzun mesafede konforlu olmaktan çıkıyor ama çocuklar için oldukça rahat, ikincisi koltuklar kullanımdayken bagaj yeriniz kalmıyor. Ama arka koltukları kullanmadığınızda bagaj sınıfı için ideal alan bıraktığı gibi dilerseniz tüm arka koltukları yatırarak eşya taşımak için düz bir zemin elde edebiliyorsunuz.

Hemen vitesin arkasındaki bardaklık elinizin altında olmasını istediğiniz eşyalar için oldukça kolay bir yerde. Aynı zamanda kolçak ve bardaklık farklı kombinasyonlarda kullanılabilecek şekilde yapılmış, yani kullanımı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Otomobildeki geri görüş kamerası koca cüsseyi park etmeye yararken çok işinize yarıyor. Özellikle otomobilin içi kalabalıksa odaklanmak için kesinlikle gerekli. Elektronik el frenini var ve bu freni park ettiğinizde devreye sokmayı unutmamanız gerekiyor.

Zafira Opel in yeni 1.6 dizel motoruna sahip. 136 beygirlik güç üreten motorda 320 Nm tork var. 11.2 saniye de 0-100 e ulaşan otomobil ağırlığın rağmen oldukça iyi bir rakam. 4.1 litrelik ortalama yakıt tüketimi ile oldukça ideal bir aile otomobili. Sürüş beklediğimden çok daha seri bir otomobil. Sahip olduğu elektronik güvenlik sistemlerinin de etkisiyle güvenli ve konforlu seyahat edebilirsiniz.

Opel'in Zafira Modelini İncelemek İçin Tıklayınız

Gönder