%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Honda CR-V 1.6 Dizel

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Çok merak ettiğim CR-V dizeli nihayet test etme fırsatım oldu. Oldukça deneyimli bir SUV olan CR-V ilk olarak 95 yılında yollardaydı. O günden bu yana 160’dan fazla ülkede 5 milyonun üzerinde satışa sahip. 2 litrelik benzinli motordan sonra 1.6 dizel motoruyla çok daha avantajlı bir şekilde yine yollarda.

Eskiye oranla kısalmış ancak otomobil buna karşılık daha uzun ve daha geniş. Bunu otomobilin içinde çok daha net hissedebiliyorsunuz. Otomobilin tasarımı oldukça zarif ve farklı. Birbirine benzeyen otomobiller arasından sıyrılmış bu şekilde. Zarafetle birlikte sahip olduğu heybetli görüntü aynı zamanda performansı da düşünerek geliştirilmiş. Örneğin bagaj rüzgarlığı hava akışını yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde yönlendiriyor. Ekonomiye etkisi ne kadar bilemiyorum ama oldukça şık görünüyor.

Otomobil içeride çok daha keyifli, öncelikle koltuklar muhteşem , rahatlığı ve malzeme kalitesi kendinizi hemen iyi hissetmenizi sağlıyor. Vücudu saran yapısının karşılığı olarak vites değiştirirken kollar bir yerlere çarpmıyor en önemlisi buydu koltuk için bence. Gösterge paneli rengarenk. Doğru vites ve devirde yeşil renkle çerçevelenen hız göstergesi sizi ekonomik kullanım konusunda yönlendiriyor. Direksiyondan hemen her şeyi kontrol edebiliyorsunuz. Orta konsolda her yere rahatça uzanabilirsiniz kullanım esnasında. Eşya gözü konusunda çok bonkör kapı kollarında, orta konsolda yeterince eşya gözü ve bardaklık bulunuyor. Uzun yada kısa sürücü ve yolcular için oldukça konforlu yolculuklar olacağı kesin.Tek hareketle katlanabilen koltuklarla otomobilde 1146 litreye kadar açılabilen bagaj hacmi var.

Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD), Araç denge kontrol sistemi (VSA),ABS,Acil durum fren desteği (Break Assist), Lastik basınç uyarı sistemi (DWS) yağmur sensörlü silecekler,arka görüş kamerası gibi güvenlik teknolojileri ile donatılmış durumda.Sürüş esnasında devreye sokabileceğiniz econ modu ile daha ekonomik sürüş sağlayabilirsiniz.

Sürüşe gelirsek, Öncelikle dizel bir otomobilden beklenenden çok daha sessiz. Otomobilim 120 beygir güç üreten 1.6 dizel motorla birlikte 6 ileri manuel şanzımana sahip. 300 Nm lik bir değer var, bu değerle birlikte bu ünite otomobili çok rahat taşıyor ve oldukça seri kullanım imkanı sağlıyor.Koca cüssesiyle çok virajlı yollarda dahi hiç sekmeden çok rahat sürüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Otomobilin en dikkat çekici özelliği yakıt tüketimi ben şehir içi ve sürekli trafikte 6 litrenin üzerine hiç çıkmadım. Uzun yolda ise çok daha düşük değerlere sahip. Oldukça ekonomik, güvenli ve konforlu bir otomobil. 

Honda CR-V görsellerini inceleyebilirsiniz

Gönder