%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Dikkat Qashqai Bağımlılık Yaratabilir

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Yeni Qashqai’nin etkisinde kalmamak mümkün değil. Öncüsü olduğu Crossover bir otomobilden beklediğiniz her şeyi ve fazlasını bulacağınız bu otomobil sizi kendisine bağlarken hiç zorluk çekmiyor. Yeni Qashqai’nin eski nesliyle çok büyük bir tasarım farkı var. Özellikle ön kısımdaki büyüyen farlar ve ızgara otomobili daha göz alıcı yaparken gövdedeki keskin hatlar otomobilin hareket kabiliyetini dışa vuruyor gibi. Krom çıtalarla daha enerjik bir görüntü veren otomobil eskiye göre biraz daha büyük.

Otomobilin içi beklediğimden çok daha kaliteli. Premium bir otomobil havası olan iç kısım kendinizi iyi hissetmeniz için oldukça şık ve rahat kullanım içinde birçok özellikle donatılmış.Bel destekli koltuklarla uzun yolda ve ya trafikte zaman geçirmek zorunda kaldığınızda problem yaşamıyorsunuz. Bu benim için çok önemli bir özellikti ve saatlerce trafikte kaldığımda koltuktan hiç şikayet etmediğimi fark ettim. Direksiyondaki tuşları en rahat yerleştirilen otomobillerden biri Qashqai.

Derinlik ve yükseklik ayarıyla kısa sürede doğru sürüş pozisyonuna ulaşabilir ve direksiyonun sport ve normal olan seçeneklerden kendinize uygun sürüş modunu da seçebilirsiniz. Gösterge panelinde 5” renkli ekran ve bu ekranı kişiselleştirebiliyorsunuz. Anlık bilgilere ulaşabildiğiniz bu ekranla sürüş keyfinize küçük renkler katılmış oluyor. Vitesin önünde iki bardaklık ve telefon gibi eşyalarınızı koyup rahatça muhafaza edebileceğiniz bir alan var. Ayrıca 2 bölmeli kolçak eşyalarınızı toparlamak için oldukça yer sağlıyor. Usb ve aux girişi kolçağın içinde ama kablonuzu sıkıştırmayacak küçük bir detay.

Mini bir boşlukla kablonuza geçiş için yer açılmış. 7” dokunmatik ve parlama yapmayan ekran navigasyon, müzik gibi uygulamaları çok daha rahat kullanmanızı sağlıyor.Panoramik cam tavan otomobilde artık kesinlikle tercih edilmeli tüm otomobillere yakıştığı gibi Qashqai de de rahatlatıcı etkisini hissediyorsunuz. Otomobil özellikle güvenlik konusunda gerekli olabilecek her şeyi düşünmüş.

Otomobilin güvenlik kalkanıyla herhangi bir yere çarpmanız mümkün değil, öndeki araca yaklaştığınız da biri size yaklaştığında yandaki otomobil yaklaştığında veya ağaç veya başka bir şey sürekli uyarı alıyorsunuz. Yani otomobili kullanırken her yere hakimsiniz. En sevdiklerimden biri de otomatik uzun var asistanı. Gece yolculuklarında otomobil yaklaşırken kendisi kapatıyor otomobil yanınızdan geçtikten sonra yine otomatik yanıyor. Şerit uyarı takip sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, kör nokta algılama sistemi,yorgunluk algılama sistemi ile sürekli sizinle ve çevresiyle iletişim halinde olan otomobil bazen size ne yapmanız gerektiğini söylüyor hissi uyandırıyor.

Arka koltukların yatmasıyla 1569 litreye ulaşan hacimle çok amaçlı kullanabilirsiniz otomobili. Dizel, dizel-otomatik, benzinli, benzinli-otomatik olarak tercih edebileceğiniz otomobil kullanım olarak da ihtiyaçlara fazlasıyla cevap veriyor. Aktif yol kontrolü, aktif sürüş kontrolü, aktif motor freni gibi özelliklerle size iş bırakmayan özellikleri var. Ben otomobili kullanırken çok keyif aldım, biraz zor şartlarda bozuk zeminde otomobili kullanmam gerekti , çok keyif alarak kolaylıkla zor zeminle baş edebilen otomobil şehirde olduğu kadar arazi artlarında da başarılı. Bu segment otomobil düşünüyorsanız test sürüşü yapmanızı öneririm. 

Aracı incelemek için tıklayınız

Gönder