%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

İzmit'ten Hyundai İ10

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Yeterince ilgi görmediğini düşündüğüm A segmentinde firmaların kaliteyi artırmasıyla bu sınıfa ilgi çok daha büyüyecek gibi görünüyor. Beklenenden çok daha fazla ilgi gören i10 ile de bunu daha net görmek mümkün. Şehir içinde kullanmak için küçük,seri,ekonomik ve iyi görünen otomobil beklentisini karşılayabilecek misafirim bu konuda oldukça yeterli.

Hyundai’in Kocaeli fabrikasında üretilen yeni i10’un görüntüsü sizi yanıltmasın. Dışarıdan göründüğü gibi mini olmasına mini ancak içeride beklediğimden çok daha ferah bir alanla karşılaştım, bunda kullanılan çift rengin katkısı çok büyük. Otomobilin içine girdiğiniz anda atmosfer değişiyor dış görünüşünden beklenmeyen hacim ve donanım bir üst segmenti kıskandıracak durumda üstelik 252 litrelik bagaj hacmi bu segment için oldukça başarılı. 60/40 kapanabilen koltuklar sayesinde bu hacmi gerektiğinde büyütme şansınız da var. Yeni jenerasyon i10’da lastik basınç sensörü, ESP,VSM, elektrikli ön ve arka camlar, USB-AUX girişi, acil durum fren sinyali ESS, yokuş kalkış destek sistemi HAC gibi bir çok özelliği ile küçük sınıf bir otomobilden beklenen her şey ve fazlasını bulmak mümkün.

Modern görüntüsünün yanında enerjisini 11 farklı gövde rengiyle ve kabinde kullanılan bej, mavi ve benim favorim tarçınla dışa vuran i10 malzeme kalitesi ile de iddialı. İlk otomobil olmak için bence çok uygun, kolay kullanımı, oldukça seri ve küçük oluşu genç ve genç hisseden herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir otomobil..

Küçük sınıf olduğu için bu otomobille uzun yola çıkarken ekstra dikkat gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz ama durum öyle değil. Şehir içinde zaten seri ve pratik olan otomobil uzun yolda beklenmeyen bir performans gösteriyor.

ESP ve VSP’ nin yardımıyla özellikle virajlardaki dengesi ve yol tutuşu yine güven veren özelliklerinden. 1.0 ve 1.2 litrelik benzinli motor ikili değişken subap zamanlama sistemi (D-CVVT) kullanılarak üretilmiş. Bu sistem yakıt tüketimi ve karbon emisyonunu azaltacak şekilde tasarlanmış. Ayrıca fabrika çıkışlı 1.0 LPG motor seçeneğine sahipsiniz. Bunların yanında beş ileri manuel ve dört ileri otomatik şanzıman tercih edebilirsiniz. 

Hyundai İ10 görsellerini incelemek için tıklayınız

Gönder