%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Rengarenk Captur

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Otomobillerin teknik özellikleri önemli tabi ki ama birde herkesin kendisine özgü bir estetik zevki var. İhtiyaç veya beklentilere göre şekillenen onlarca otomobil arasından bir tane seçersiniz ama tam olarak sizi yansıtır mı? Koltuğun deseni veya küçük aksesuarların yerini kendinize göre ayarlamanızın dışında otomobili kendi zevkinize göre baştan aşağı rengarenk yapmak büyük ayrıcalık. Özellikle son zamanlarda markalar bu özelliğe oldukça fazla önem veriyor.

Kontrast renklerle kendinize özgün bir otomobil tasarlamak. Captur bu anlamda size dilediğiniz kadar imkan sunuyor. Ayrıcalıklı olmak dikkat çeker, Captur kendisini saklayamayan otomobillerden biri dikkat çekmemesi olanaksız. Otomobilin dış görünüşü kardeşi Clio’yu andırıyor, tabi ki yerden oldukça yükseği ve biraz daha yuvarlak hatlısı, ama bunun dışında her Captur kendisine has değil de kişiselleştirme özelliklerinden dolayı sahibine has tasarım özellikleri taşıyor.

Benim test otomobilim mavi beyaz ve kaput üzerindeki deseniyle “satın alsaydım yine bunu alırdım” dedirtecek kadar da bana yakın. Hem bireysel hem aile otomobili olarak kullanılabilen Compakt SUV otomobiller, şehir içi kullanım kolaylığı ve hafif arazi özelliklerinden dolayı çok tercih ediliyor. Captur bu segmentteki en dikkat çekici otomobillerden biri. Dışarıda olduğu gibi içerde de renkli ve enerjik kişiliğini yansıtan bir tasarımı var. Ön konsoldaki renkler otomobilin içindeyken de kendinizi dışarıdan soyutlamanıza yardımcı oluyor. Yani bir nevi havanızı gerçekten değiştiriyor. Oturduğunuz koltukların sahip olduğu örtüler “zipp collection” farklı desenleriyle kişiye özel. Ve çıkartıp makinede yıkayabiliyorsunuz. Ön konsol kafanızı karıştıracak gereksiz düğmelerle dolu değil, oldukça sade ve buda kullanım kolaylığı hissini veriyor. Otomobilde neredeyse en çok sevdiğim ve en kullanışlı bulduğum özellik torpido gözünün yerine konumlandırılan kocaman bir çekmece. 11 litrelik alanıyla el çantanızdan bilgisayara kadar birçok eşyanızı el altından kaldırmanızı ve itiştirmeden sağlamca seyahat edeceği yere koymanızı sağlıyor. Bunun dışında kapı kollarındaki saklama alanları çokta cömert değil. Aux ve usb girişinin önündeki boşluk derin bir cep şeklinde etrafı kapalı olduğu için güvenle telefon cüzdan bırakabilirsiniz.

Gelelim en sevdiğim Renault özelliklerinden birine R-Link, 7 inç dokunmatik ekran ile tomtom navigasyon, radyo, bluetooth, telefon gibi dışarıyla bağlantınızı kurabilirsiniz.Üstelik kullanım kolaylığı büyük keyif veriyor. Koltuk arkalarındaki lastik fileler dergi ve gazete için çapraz şekillendirilmiş, görüntü çok şık ama kullanışlımı bilemedim. Baş ve diz mesafesi önde çok iyi arkada ise 1.80 boyunda biri için her şey yolunda, daha uzun boylu iseniz zorlanabilirsiniz.

377 litrelik bagaj hacmi raylı koltukların yatmasıyla 1235’e kadar çıkabiliyor. Bu şekilde otomobilin içinde büyük eşyalarınızı taşıyabilirsiniz.

Otomobilim Captur Touch 1.5 Dci EDC 90 beygir. Çift kavramalı otomatik 6 ileri (EDC) şanzımanla vites geçişlerini neredeyse hissedilmiyor. Düşük devirlerde çok canlı olmasa da devrinde otomobil güven veren halini hızla geri kazanıyor. Otomobili çok keyif alarak kullandım. Özellikle dizel otomatik versiyonu anneler ve küçük aileler için tercihler arasına alınmalı. 

Renault Captur modelini inceleyin

Gönder