%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Yeni Ford Kuga 1.6 Ecoboost

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Kompakt SUV özellikle bayanlar arasında popüler, sebebi büyük ve güçlü görüntüsünün vermiş olduğu güven duygusu. Şehirde ya da şehirlerarası yolda otomobile oranla büyük oluşu daha dengeli ve daha sağlam hissi veriyor. Böyle olunca da trafikte bol bol kompakt SUV görüyoruz. Dolayısıyla otomobil firmaları bu segmentteki otomobillerini sürekli yenileyerek daha güçlü oyuncular haline getiriyor.

Bende bu segmentteki en iddialı oyunculardan Ford Kuga ile birkaç gün geçirdim. Otomobilin dış görünüşü gerçek anlamda heybetli, verdiği ilk izlenim “ ben sağlam bir otomobilim” oluyor. Dizaynında tercih edilen keskin hatlar otomobile dinamik bir görüntü vererek offroad karakterini vurguluyor. Arka tarafta yine ağır bir görüntüden uzak, yana doğru uzanan farların vermiş olduğu dinamik bir görüntü var.

Dışarıdan oldukça göz alıcı görünen Kuga, iç tasarımda çok büyük değişikliğe gitmemiş, focus ve C-max den tanıdığımız bildiğimiz Ford. Gösterge panelinin mavisi en sevdiğim ayrıntı. Sony müzik sistemiyle daha renkli yolculuk yapacağınız kesin. İç mekan oldukça geniş ve ferah tabi diz ve baş mesafesi de öyle. Kalabalık yolculuklar için konfor sıkıntısı yok, oldukça fazla eşya saklama gözü dağınık sürücüler için yeterli olacaktır. Elleriniz dolu otomobile yaklaşırsanız ayağınızı tampon altında biraz gezdirerek bagaj kapağının açılmasını sağlayabilirsiniz. Bence bu bir otomobilde olabilecek en faydalı özelliklerden.

Kullanıma gelirsek en önemli özelliği koca gövdesiyle salınmadan dinamik bir sürüş sergilemesi. Süspansiyon bir önceki nesle göre daha sert, böylelikle tutunma daha iyi ama konfordan birazcık ödün vermiş. Yakıt tüketimi otomatik ve sürekli 4x4 olunca oldukça yüksek. 1.6 ecoboost ağır gövdeye rağmen çok iyi bir performans gösteriyor. Bu segment bir otomobil düşünüldüğünde mutlaka tercihler arasına alınmalı. 

Ford Kuga modelini inceleyiniz

Gönder