%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

Adapazarı'ndan Avrupa'ya Toyota Verso

Nehir Yılmaz
info@yabantv.com

Toyota Verso yenilikçi bir aile otomobili. 7 kişilik oturma düzeni ve sahip olduğu özelliklerle segmentinde ön planda bir otomobil. İçinde Türk mühendislerinde olduğu bir ekip tarafından Avrupa’da tasarlandı ve Adapazarı'nda üretiliyor.

Bence bu otomobilin dış tasarımı sahip olduğu özelliklere göre oldukça sade kalıyor. Plaka çevresindeki saten siyah kaplama ve krom çıtalar otomobilin dışındaki en belirgin hareketler. Akıllı giriş sistemiyle anahtarı yanınızda taşımanız yeterli, yaklaştığınızda otomobil sizi tanıyor böylelikle çantanızda anahtar aramak zorunda kalmıyorsunuz. İç kısımda sizi konfor karşılıyor kaliteli malzeme kullanılmış, kokpit sürücünün çok rahat kullanabileceği şekilde hafif sürücüye dönük tasarlanmış, renkli dokunmatik ekran, direksiyondan medya kontrolü ve doğru yerleştirilen tuşlar sürüş esnasında yola odaklanmayı kolaylaştırıyor.

Aile otomobili denince önemli kısımlardan biri saklama gözleri. Verso her fırsatı değerlendirmiş ve sürprizlere açık olun saklama gözleri ve saklanmış saklama gözleri sizi fazlasıyla mutlu edecek. Arka koltukların arasında orta kısma yerleştirilmiş saklama gözü ortada kalmasını istemediğiniz eşyalarınız için mükemmel. Panoramik cam tavan otomobilin geniş yaşam alanını daha da geniş gösteriyor. İhtiyaç duyarsanız bagajdaki iki koltukla 7 kişilik oturma düzenine geçebilirsiniz. Normalde bu koltuklar çok rahat olmaz özellikle uzun yolda tercih etmemekte fayda var ancak Verso bu konuda da rakiplerinin önünde.
Güvenlik konusunda Toyota her zamanki gibi çok titiz. Sınıfının en iyilerinden bir güvenlik sistemi var.7 hava yastığı, Elektronik Fren Gücü Dağıtımlı (EBD) ile desteklenmiş ABS fren sistemi, Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (TRC), direksiyondan destekli Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC+), yokuşta kalkış desteği ve boyun zedelenme riskini en aza indiren
ön koltuk yapısı (WIL) standart.

1.6 litre 132 beygirlik benzinli motor 4400 d/d 160 Nm tork değerine sahip. 6 ileri manuel şanzımanlı aile otomobilinin yakıt değerleri elbette kullanımınıza göre değişecek, ancak ben şehir içinde 7.8 lik değerlerde kullandım. Uzun yolda oldukça konforlu hızlı ve seri virajlarda savrulmadan ve dengesini kaybetmeden kullanabilirsiniz. Verso benim bu segmentte çok beğendiğim otomobillerden biri. 

Toyota Verso modelini incelemek için tıklayınız

Gönder