%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

MAK ve Hayal Kırıklığı

Ömer Borovalı
info@yabantv.com

MAK toplantısı bazı bölge avcı temsilcilerine göre hayal kırıklığı yaratmış. Vah vah. Çok üzüldüm. Yarattığı hayal kırıklığına değil. Bu kadar yıldır temcit pilavı gibi hep aynı netice ile sona eren, yani bakanlık ne isterse onun yapıldığı, avcıların taleplerinin de hiç umursanmadığı MAK toplantılarının hala bazı kişilerde hayal kırıklığı yaratmasına vah çekiyorum. Demek ki bu kişiler bu kadar yıldır hala gerçekleri göremiyorlar ve bir şeyler hayal edebiliyorlar.

Avcı temsilcileri, en azından ret oyu kullandıkları maddeleri, MAK karar tutanağını imzalarken şerh koyarak karşı olduklarını belirtmezlerse, tutanağı toptan imzalamaktan imtina etmezlerse, hatta istekleri kabul edilene kadar, bu gerekçe ile MAK'a katılmayacaklarını ilan ederek becermedikleri sürece hiçbir şey değişmeyecektir bakanlığın tutumunda.

Zaten değişen bir şey yokken, bakanlık hep kendi istediği karar ile MAK'dan çıkarken, bari katılmama onurunu gösterin de, hayal kırıklığı yaşamayın beyler.

Ah yapılan değişikliği atlamışım, hukuki hakkımız olan avlandığımız gün limiti kadar yasal malımız olan avladığımız av hayvanını evimize götürmemize izin vermiş bu yıl MAK. Yani yıllardır süren hukuksuzluklarını hukuka oturtmuşlar. Bir de Ardıç Kuşunu ava açmışlar, Kara Leş Kargasını av kuşu olmaktan çıkartırken!!! Hayrını görün.

Gönder