%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

“NEREDEN NEREYE” (Yeni)

Alper Güngör - İsveç
info@yabantv.com

Rahmetli Ufuk Ağabey, bir gün geldi "Artık ben televizyonculuğu bırakıyorum ama bir kanal daha açacağım o da av kanalı olacak;  onu da zevk için yapacağım göreceksiniz sayemde av hayatı da  yaban hayatı da kurtulacak" demişti. Hatta "YABAN’ın" amblemini  beraber seçmiştik. İsveç av kültürünü çok beğenirdi. "Çocuklar size çok iş düşüyor yılmak yok" demişti.

Bizde elimizden geleni yapmaya çalıştık. Özellikle Ali Coşar arkadaşımın  katkısı unutulamaz.

İlk günlerin karıncalı görüntülerinden yola çıkıp birden bire bence dünyanın en iyi av kanalı oldu "YABAN". Yerlisi yabancısı YABAN’a bakar oldu hatta bakanların çoğu da avcı değil. Avla yakından uzaktan alakası olmayan insanlar beni arıyor görüş bildiriyor. Kanalları zaplayanlar her nedense YABAN’a takılıp kalıyor. Bu da "YABAN" farkını ortaya koyuyor.

"Sizden Gelenler"'e bakıyorum. Herkesin giyimi bile farklı. Başında kırmızı şapka veya üstünde kırmızı yelek olmayan yok. Av güvenliğine tam dikkat edilmese bile eskisine nazaran daha dikkatliler. Şu "Bohçacı " deyimi av literatürüne yerleşmiş. Bu bir devrim. Görerek insanlar bazı şeyleri daha rahat kavrıyor.Anladıklarını da hemen uyguluyorlar. Kanunların yasakların başa çıkamadığı konulara YABAN görselliğinde çözüm kendiliğinden geliyor. YABAN’ın konulara nesnel bakışı karşıt görüşlere de yer vermesi doğru yaklaşımları da beraberinde getiriyor

YABAN’da herkes sesini duyuruyor. Onun içindir ki YABAN herkesin kanalı.

YABAN’A SAHIP CIKALIM YABAN HAYATI "YABAN" 'SIZ  OLMAZ.

ALPER GÜNGÖR 

Gönder