%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

FUARIN ANLAM VE ÖNEMİ! (Yeni)

Nazife Yıldız SÜKAN
info@yabantv.com

Değerli okurlarım, biliyorsunuz, artık her yıl 2 ve 5 Haziran da av, avcılık ve doğa ile ilgili bir fuarımız var. Bu fuarın hazırlanması, hem tanıtım anlamında hem de bizlere güzel hizmetler verebilmek anlamında çok yoğun bir şekilde, günler öncesinden planlanarak koordineli çalışmalar ile ortaya çıkartılmıştır.

Her firma standlarını, avrupa standartlarına uygun bir şekilde hazırlamaktadırlar. Yıllardır tüm avcıların bir türlü bir araya gelemediklerini düşünürsek, bu fuarın önemini daha iyi anlamalıyız.

Bana, onlarca yıldır avcı büyüklerim ve avcı kuruluşları, bırakın fuarı bir tarafa,  avcı toplumumuzu, buna benzer ve bu çoğunlukta hem yurt dışından hem de yurt içinden katılımlı bir etkinlik ile bir araya getirtebildiklerini söyleyebilirler mi? Hele 5 yıldır bir fiil yayın yapan televizyon kanalımız YABAN TV sayesinde yapılan her türlü etkinlik dünyanın her bir köşesine duyurulmaktadır. Bu yüzden bazı şeylerin değerini avcı toplumu olarak iyi kavramalıyız.

Her konuda olduğu gibi, avcılık ile ilgili konularda da eksikliklerimiz anlaşamadıklarımız olabilir. Bunları birbirimizi kırmadan ve rencide etmeden çeşitli platformlarda oturup tartışmalıyız. Ancak bu konular avcı toplumumuzun birlikteliğine zarar vermemeli. İnanın ben bir bayan avcı olarak, avcıların bir araya gelmesine mutluluk ve onur duyuyorum. Yıllardır çeşitli tezgâhlarla avcıların birlikteliğine engel olunmuş. Yani anlayacağınız birilerinin çıkarları için böl, parçala yönet anlayışı uygulanmış. Ve halen uygulanmaya da çalışılmaktadır.

 Fuara ne kadar büyük katılım olursa yazılı ve görsel medyalar kanalı ile de fuarımızda tanınmış olur. Fuarımız daha çok yeni olmasına rağmen katılım geçen sene de çok olmuştu. Ancak, bu sene geçen seneye nazaran çok daha fazla bir katılım olacağı kanaati var.

Uzun zamandır birbirleri ile görüşemeyen avcılarımız da bu vesile ile buluşup hasret gidereceklerdir. Birçok firmanın da rekabet ortamı nedeni ile yenilikleri ve kaliteli ürünleri stantlara yansıyacaktır. Dolayısı ile avcı toplumuz stantları zevkle gezip, ürünleri inceleyecekler ve diledikleri ürünleri alabileceklerdir. Böylelik ile kamuoyunu da bilgilendirmiş olacağız.

Bu yüzden bu fuarın anlam ve önemi çok büyüktür. Ben buradan bu fuarın kurulabilmesi için ta başından beri planlanmasında icraata konulmasında emeği geçen a dan z ye, herkese çok teşekkür ederim.

Gönder