%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

Yazarlar

Anasayfaya git Sonraki yazara git Önceki yazara git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş :

HİÇ KİMSE VE KURULUŞ BİLDİRİ YAYINLAMASIN (YENİ)

Mehmet Arpaz
info@yabantv.com

HİÇ KİMSE VE KURULUŞ  AHKAM KESİP BİLDİRİ YAYINLAMASIN

17 Mayıs 2010 günlerden Pazartesi saat 09.30. Ankara yolunda karşılaştığımız Sayın Atilla İshak Tankut GSGM Atıcılık Federasyonu odasına toplantıya davet ediyor. Hiçbir toplantıya katılmayacağımı ama avcının istediği her konuda parmağımı avcıdan yana kaldıracağımı söyleyip ayrılıyorum. Konfederasyon da toplantı yapacak. Oraya üye olan arkadaşlarla Bakanlıkta karşılaşıyoruz. Tabi bölge temsilcileri de oradalar. Avcı temsilcileri, saat 10.30 da darmadağın vaziyette. Arkadaşlar bana arabulucu olmamı ve avcıyı toplamamı öneriyorlar. Atilla Tankut’u arıyorum.

- Abi darmadağın olmuş durumdayız. İlk defa 11 kişiyi tamamladık derken her şey ortada kalacak.

- Haklısın Mehmet

- O zaman sadece ara buluculuk yapıyorum ne federasyon ne de konfederasyon. Buradaki arkadaşları oraya getiriyorum. Sonra hep beraber diğer toplantıya katılacağız. Toplantıyı bitirmeyin ve bizi bekleyin.

- Tamam Mehmet cim

Konuşma tam böyledir. Ben Buradayım Sayın Tankut da burada.

Arkadaşlarla taksiye binip Federasyona gidiliyor. Maddeler üzerinde bazı kararlar alınıyor. Sayın Tankut oradaki arkadaşların da ısrarıyla avcı lehine olduğu için kalkıp Konfederasyonun toplantısına katılıyor. Ama hiçbir konfederasyon üyesi ilk toplantıya katılmıyor. Toplantıda laf atmalar olduğu ve ortalık karışacağı için Sayın Mustafa Güzel araya girip “ Bu böyle toplantılarda geçerlidir. En yaşlı benim. Buradaki toplantıyı ben yöneteceğim” diyor. Kimse itiraz etmeyince toplantı başlıyor ve maddeler üzerinde görüşme başlıyor mutabakat sağlanıyor. Tabi ki Sivaslı İç Anadolu temsilcisi Rasim AKKAYA hariç. Akşam geleceği söylendi ama bilhassa katılmadığı sabah toplantıda belli oldu. 

Hiç kimse ve hiçbir kurum sakın kendisine MAK toplantısından bir pay veya bir paye çıkarmaya kalkmasın. Şayet 8 kişi kalmış, oylamayı kaybedecek avcı temsilcileri toplantıda itidalli, mantıklı ve düzeyli olmayı başaramasaydı, bilhassa Sayın Gen. Müd. Hüseyin Karaosmanoğlu Avcılardan yana olmasaydı bu toplantı hem bitmez hem de avcı hiçbir şey alamazdı. Geçmiş MAK toplantılarındaki gibi kısır döngü dönüp dururdu.   

Avınızı seviyorsanız, avcınızı seviyorsanız artık herkes susmalı. Şayet bu kahramanlıklar devam ederse bu işin seneye de olduğu ve 8 bölge temsilcisi unutulmamalı.  Öyle bir havaya bürünül dü ki 8 avcı temsilcisi boşuna oraya gitti. Her şeyi ahkamı kesenler halletti. Onlar toplantıya katıldı, onlar çatır, çatır avcılığı müdafaa etti. Bu yazıyı 7 bölge temsilcisi adına kaleme aldım. Hepsinin gözlerinden öpüyor mutluluk ve başarılar diliyorum. 

Gönder