%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

RAHVAN ATLAR YARIŞTI

Muğla'da 14. Geleneksel Rahvan At Yarışları'na 110 At Katıldı.

RAHVAN ATLAR YARIŞTI

Muğla Belediyesi Tarafından 18. Muğla Kültür Şenliği Kapsamında Düzenlenen 14. Geleneksel Rahvan At Yarışları'na 110 At Katıldı.

Muğla Belediyesi tarafından 18. Muğla Kültür Şenliği kapsamında düzenlenen 14. geleneksel Rahvan At Yarışları'na 110 at katıldı.

Muğla Düğerek Mahallesi yolundaki boş arazide gerçekleştirilen yarışlara, Aydın, Denizli, İzmir, Balıkesir, Manisa, Samsun, Isparta, Burdur, Uşak ve Muğla'dan 110 at katıldı. Deste, Ayak, Küçük orta, Büyük orta, Başaltı, Baş, İthal B ve İthal A olmak üzere dokuz kategoride gerçekleştirilen yarışlara Muğla, Aydın ve Denizli'den gelen beş hakem görev aldı. Yarışlar sırasında izleyicilere pilav ve keşkek ikram edilirken, dağıtılan yemekleri alabilmek için vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururdu. Yarış sırasında seyislerin atları kontrol edememesi nedeniyle yarış pistinden çıkarak izleyicilere korku dolu anlar yaşattı. At sahipleri arasında zaman zaman çıkan tartışmaları ise polisler müdahele etti. Yarışları CHP Muğla Milletvekili Gürol Ergin, Belediye Başkanı Osman Gürün, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, izleyiciler ve at sahipleri katıldı.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün yaptığı açıklada, 18. Muğla Kültür Şenliği kapsamında düzenlenen 14. Rahvan At Yarışları'na Türkiye'nin birçok ilinden 110 atın katıldığını kaydetti.

Yarışlara geçen senene oranla katılımın yüksek olduğunu belirten Gürün, ''Amacımız Muğla'da yıllardır yaşatılan kültürel zenginlikleri yaşatmak. Yarışlara yoğun bir katılım var. Belediye olarak yarışın tüm giderlerini karşılıyoruz." dedi.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz