%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği

4X4

Anasayfaya git Sonraki habere git Önceki habere git
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Go-kart pistinde feci ölüm

Kanser Hastası Genç Kızın Moral Bulmak İçin Gittiği Go-Kart Pistinde Gerçekleşti

Go-kart pistinde feci ölüm

Kanser hastası 24 yaşındaki Sultan Öztemel moral için hobisi olan go-kart'a bindi. Boynundaki atkı rüzgar ve hızın etkisiyle go-kart'ın tekerine dolandı. O an Öztemel'in boynu kırıldı. 36 saat yaşam mücadelesi veren genç kız kurtarılamadı.

 

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği'nde (AOÇ) bulunan go-kart pisti trajik bir ölüme sahne oldu. Kemoterapi tedavisi gören 24 yaşındaki Sultan Öztemel 3 gün önce go-kart’ta binmek istedi. Sözlüsü ve kuzeni de genç kıza moral olsun diye teklifi kabul etti. Üçü go-kart’a binmek için Ankara’daki pistleri tek tek dolaştı. Gittikleri üç go-kart pistinin kapalı olması Sultan Öztemel’in içindeki tutkuyu erteletmedi. Genç kız, “AOÇ TİGEM’in içinde de pist var. Son olarak oraya bakalım" dedi. Sözlüsü ve kuzeni Öztemel'i yine kıramadı. AOÇ’ye gittiklerinde go-kart pistinin kapandığını ve görevlilerin ayrılmak üzere olduğunu gördüler.

 

ATKI BOYNUNA DOLANINCA

 

Sultan Öztemel, görevliye pisti açmasını rica etti. Görevli de genç kızın isteğini geri çevirmedi. Pistin ışıklarını açıp go-kart’a binmesini sağladı. Tek başına go-kart’a binen Öztemel başında kask olmasına karşın görünmez bir kazaya uğradı. Öztemel'in boynundaki atkı rüzgarın etkisiyle savruldu ve go-kart’ın tekerleri arasına dolandı. Minyatür araç hareket ettiği için de atkı adeta ilmik gibi kızın boynuna geçti. Görevli ve yakınları uzakta oldukları için kazayı fark edemedi. Genç kızın boynu kırıldı. Aracın aniden durması üzerine şüphelenen görevli ve yakınları hemen yanına koştu.

 

36 SAATLİK YAŞAM SAVAŞI

 

Öztemel’in atkısı ancak bıçakla kesilerek boynundan çıkarılabildi. Ağır yaralı halde Gazi Hastanesi Acil Servis’e kaldırılan genç kız 36 saatlik yaşam mücadelesi sonucu yaşamını yitirdi. Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Polis, go-kart pistini işleten kişiyi gözaltına aldı. Genç kızın tutkunu olduğu go-kart yüzünden ölmesi başta ailesi olmak üzere sevinlerini yasa boğdu. Bir süre önce sözlenen ve evlilik hayalleri kuran genç kız önceki gün son yolculuğuna uğurlandı. Facebook'a üye olan Öztemel'in engellilere destek olduğu öğrenildi. Sayfasında ünlü şovmen Beyazıt Öztürk ile genç tiyatrocu Hazal Kaya'ya hayran olduğu anlaşılan genç kızın "İsrail'in Filistin katliamını kınıyorum" sözleri ise dikkat çekti.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz