%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

DEV YAYIN BALIĞI YAKALANDI

Dalaman Çayı’nda Yakalanan Balık 1 Metre 60 Santimetre Boyunda, 50 Kilogram Ağırlığında

DEV YAYIN BALIĞI YAKALANDI

Muğla’daki Dalaman Çayı’nda 1 metre 60 santimetre boyunda, 50 kilogram ağırlığında dev yayın balığı yakalandı.

Denizlili oto hurdacısı 46 yaşındaki İdris Yarengüme, Muğla’daki Dalaman Çayı’nda 1 metre 60 santimetre boyunda, 50 kilogram ağırlığında dev yayın balığı yakaladı. Dev balığı Denizli’ye getirip bahçesinde temizleyen Yarengüme, etini komşularına dağıttı.

Üç arkadaşı ile birlikte Muğla’ya balık avına giden İdris Yarengüme'nin oltasına Dalaman Çayı'nın denize döküldüğü yere 1 kilometre uzaklıkta yayın balığı takıldı. Yarengüme balığı tek başına sudan çıkarmakta zorlanınca, arkadaşlarının yardımıyla uzun uğraşlar sonucu kıyıya sürükleyebildi. Fırsat buldukça oltayla balık avladığını anlatan Yarengüme, “Daha önce böyle bir balık yakalamamıştım” dedi.

3 çocuk babası İdris Yarengüme, 30 yıldır amatör balıkçılıkla ilgilendiğini ve her hafta düzenli olarak balık avına çıktığını söyledi. Yarengüme, “Balık ilk oltaya vurduğunda neredeyse oltanın makinesini bağlı olduğu yerden sökecek gibiydi. Hemen oltayı elime alarak kontrollü bir şekilde misinayı salmaya başladım. Yaklaşık 40 dakika süren bir uğraştan sonra balığı yorarak kıyıya yaklaştırdım. Daha sonra arkadaşlarımla birlikte balığı sudan çıkardık. 30 yıllık avcıyım daha önce de büyük balıklar yakalamıştım. Fakat ilk kez bu kadar büyüğünü yakaladım” diye konuştu.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz