%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

BALIK AVI YASAĞI BAŞLADI

KAMADER'den Önemli Hatırlatma !!! 15 Mart İtibarı İle Sazan Balığı Av Yasağı Başladı

BALIK AVI YASAĞI BAŞLADI

KAMADER Başkanı Engin Uztürk Amatör balıkçıları uyararak Sazan Balığı Avı Yasağının 15 Mart itibarı ile başladığını hatırlattı

Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER) tarafından yapılan açıklamaya göre, baraj ve göletlerde sazan, yayın, tatlı su kefali (sadece akarsularda serbest), kadife ve şiraz türlerinin avlanılmasının 15 Mart Pazartesi gününden itibaren yasak olduğu belirtildi.

KAMADER Başkanı Engin Uztürk,  2/2 Numaralı Amatör (Sportif) Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ Hükümlerine göre, bahsi geçen balık türlerinin av yasağının 15 Mart’ta başlayıp, 15 Haziran 2010 tarihinde sona ereceğini hatırlatarak, yasaklara uymayanlara ağır cezai yaptırımlar uygulanacağını dile getirdi.

Engin Uztürk, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği olarak, yukarıda belirtilen türlerin özellikle sazan balığının her geçen gün azalma gösterdiği bir dönemde, yavrulama yapabilmesi için,  başta üyelerimiz olmak üzere ulaşabildiğimiz tüm amatör balıkçılara yönelik, balık türlerinin korunması, yaşatılması ve bilinçli avcılık için bilgilendirme çalışmalarımız devam ediyor. Av yasağı ile ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile koordine içindeyiz. Yasaklara uyulması konusunun sıkı takipçisi olacağız. Her şeyi kurumlardan beklememek lazım. Bu nedenle, amatör balıkçılarımızın söz konu zaman, adet ve boy limitlerine uymalarını, uymayanları ise uyarmalarını bekliyoruz. Temiz çevre, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilir avcılık dileğiyle, herkese rast gelsin diyorum.”

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz