%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

TCSWAT EKİBİ DÜNYAYA SESLENİYOR

Acil Bir Durumda Telefon,Faks,İnternet Çökerse Sesimizi Amatör Telsizciler Duyuracak

TCSWAT  EKİBİ DÜNYAYA SESLENİYOR

Acil bir durumda, depremde, selde, yani en gerektiği zamanda, tüm bu araçlar devre dışı kalsa sesimizi dünyaya ne ile duyururuz?

Kendi kendimize sormaktan dahi korktuğumuz bu soruların bir tek cevabı var; telsiz. O zor günler için hazırlık yapanlar ise Amatör Telsizciler.

Amatör telsizciler, dünyanın en uzak noktasına bile sesimizi nasıl ulaştırabileceklerini göstermek için çok önemli bir organizasyona imza atıyorlar. 

TC Özel Telsiz Aktiviteleri Takımı TCSWAT, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında 13 ayrı istasyondan dünyaya mesajlar göndermek için yayına geçecek. Dünyanın dört bir yanındaki telsizciler, bu istasyonlardan gönderilen mesajlara yanıt vererek mümkün olan en kısa sürede en etkin haberleşmeyi sağlamak için yarışacaklar.

Sonuçta elbette dereceye girenler olacak ama bu etkinlikle hem İstanbul’un ve Türkiye’nin tanıtımı yapılacak, hem de telsiz haberleşmesinin önemi kamuoyu ile paylaşılacak.

Bu özel çalışmalar ile kurulan istasyonlardaki bir diğer hedefinde olası afetlerde farklı coğrafya, farklı saat dilimlerinde ve hava koşullarındaki çalışma şartlarının datalarının ve örneklemelerin toparlanmasıdır. Böylelikle alışılagelmiş tatbikatların dışına çıkılarak örneğin bu çalışmada İstanbul ve Türkiye’nin tanıtımında destek verilecektir.

İstanbul’un farklı renklerini taşıyan 13 ayrı istasyon, yıl boyunca sürecek organizasyona ev sahipliği yapacak. İlk istasyon TC2010PSG (Pilot Sabiha Gökçen) çağrı işareti ile Sabiha Gökçen Havalimanı HEAŞ Sosyal Tesisleri üzerinde kurulacak

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz