%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Bohçacıyı Fil Öldürdü

Güney Afrika'da bir kaçak avcıyı fil öldürdü, aslanlar yedi.

Bohçacıyı  Fil  Öldürdü

Güney Afrika'daki Kruger Ulusal Parkı'nda kaçak olarak gergedan avlamaya çalışan bohçacı bir fil tarafından ezilerek öldürüldüğü, ardından bir aslan sürüsü tarafından yendiği açıklandı.

Bohçacının ailesinin durumu park görevlilerine bidirmesi ardından yapılan aramada insan kemikleri ve bir pantolon bulundu.

Arama çalışmaları sonucunda ceset bulunamadı ancak insan kemikleri ve bir pantolon bulundu.

Park yetkilileri bohçacının ailesine başsağlığı diledi ve "Kruger Ulusal Parkı'na kaçak ve yaya olarak girmek akıllıca değil" açıklamasını yaptı.

Kurger Ulusal Parkı'nda bohçacılar  büyük bir sorun Bohçacılar  özellikle Asya pazarında yoğun talep gören gergedan boynuzu için gergedanlar avlamaya çalışıyor.

Çin, Vietnam ve bazı diğer Asya ülkelerinde, gergedan boynuzunun cinsel gücü artırdığına inanılıyor.

Cumartesi günü Hong Kong havalimanında son 5 yılın en büyük gergedan boynuzu kaçakçılığı ortaya çıkarıldı. El konulan gergedan boynuzlarının piyasa değerinin 2.1 milyon doları bulduğu tahmin ediliyor.

Güney Afrika'da kaçak avlananlar daha önce de hayvanlar tarafından öldürülmüştü.

Geçen yıl Temmuz ayında bir doğal koruma alanında kaçak gergedan avlayan en az iki kişi aslanlar tarafından öldürülüp yenmişti.

2018'in Şubat ayında ise Kruger Ulusal Parkı'nda büyük kedigilleri kaçak olarak avladığı tahmin edilen bir bohçacının aslanlar tarafından yendiği açıklanmıştı.

Güney Afrika'da son 10 yılda yedi binden fazla gergedan bohçacıların kurbanı oldu.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz