%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Bu Afişe Avcılardan Tepki Var

İstanbul Aile Hekimliği Derneği'nin Sağlık Ocaklarına astığı afişin, avcıların imajını zedelediği iddia edildi

Bu Afişe Avcılardan Tepki Var

İstanbul Aile Hekimliği Derneği “Av Tüfeği Ruhsatı Alacakların Dikkatine” başlıklı afişinde “ Sağlık raporu almak istiyorsanız aile hekimine değil hastaneye başvurunuz” ifadesinin altında avcıları katil gibi gösteren bir fotoğraf yayınlanması avcılardan büyük tepki gördü.Bahse konu afişte bir gazete kupüründen alınan fotoğrafta “15 yaşındaki liseli bir genç İstanbul’da elindeki pompalı tüfekle kavga ettiği okul arkadaşını sokak ortasında öldürdü” yazıyor.

Avcıların büyük tepki gösterdiği bu afişteki olayın avcılarla hiçbir alakası olmadığı, avcıları katiller gibi gösterilmek istendiği vurgulandı.

Bu olayı örnek olarak gösteren İstanbul Aile Hekimliği Derneği’nin afişinde,” av tüfeği ruhsatı içi gereken sağlık raporunu almak istiyorsanız, aile hekimine değil hastaneye başvurulması” istendi.

Avcılar, yivsiz av tüfeği satın almak için sağlık raporu ve sabıka kaydı olmayan hiç kimseye emniyet müdürlüğü tarafından yivsiz av tüfeği satın alma belgesi verilmediğini belirttiler. Ayrıca ruhsatlı av tüfeği ile cinayet işleyen hiçbir avcıya rastlanmadığı ileri sürüldü.

Bu tür cinayetlerin kaçak olarak merdiven altı üretilen yivsiz tüfeklerin, internet üzerinden hiç bir kontrolü yapılmadan satılan yivsiz tüfeklerle işlendiği kaydedildi.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede sağlık ocaklarındaki aile hekimlerinin gerekli muayeneyi yaptıktan sonra sağlık raporu verebilecekleri belirtilmişti.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği, son günlerde meydana gelen bu olaylarla ilgili doktorların sorumluluk almak istememesinden dolayı, bir afiş ile durumlarını açıklamak zorunda kaldıkları iddia edildi.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz