%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Tavşana Eziyet Eden Cani Aranıyor

Cani bir bohçacı, vurduğu tavşana yaralı halde eziyet ederken çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşması tepkiye neden oldu.

Tavşana Eziyet Eden Cani Aranıyor

Yaraladığı tavşana yaptığı eziyeti, sosyal medyadan paylaştı
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir sapık bir bohçacı, vurduğu tavşana yaralı halde eziyet ederken çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşması tepkiye neden oldu.
Av yasağı olmasına rağmen 11 Ocak 2019’da ‘bugünkü avımız kaçamadı’ şeklinde paylaşımı tespit edilen cani bohçacı için Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü inceleme başlattı.

Elbistan’da tavşan ve keklik avı sezonu 7 Ocak 2019 tarihi itibariyle kapandı. İlçede yaşayan bir bohçacı, yasak olmasına rağmen çıktığı avda vurduğu tavşanın görüntülerini sosyal medya hesabından, ‘bugünkü avımız kaçamadı’ başlığı ile paylaştı.

Yaralı halde can çekişen tavşanı kameraya alan cani bohçacı, paylaştığı videoda, yakaladıktan sonra bir süre elinde taşıdığı tavşanı kaçması için tekrar karların üzerine bırakıyor. Kurşun yarası nedeniyle hareket etmekte zorlanan tavşanı ayağı ile itekleyen bohçacının bu paylaşımına arkadaşları da tepki gösterdi.

Bir arkadaşı, ‘yazık günah’ diyerek tepkisini gösterirken başka bir arkadaşı da ‘eziyet etme kes gitsin’ şeklinde tavsiyede bulundu. Başka bir vatandaşın tepkisi ise daha sert oldu. Paylaşımı yapan bohçacıyı, yetkililere şikayet edeceğini söyledi.

Şahsın, bu tepkiler üzerine paylaşımını kaldırdığı görülürken, Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü konuyla ilgili olarak inceleme başlattı. Cani bohçacının sonradan kaldırdığı video ve fotoğraflar kayıt altına alınırken bohçacıya 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu doğrultusunda cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz