%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

İstanbul Boğazı'ndan Böyle geçti

İstanbul Boğazı dev petrol platformu geçişi nedeniyle trafiğe kapatıldı.

İstanbul Boğazı'ndan Böyle geçti

İstanbul Boğazı Panama Bayraklı GSP Saturn isimli dev petrol platformunun geçişi nedeniyle transit geçişlere kapatıldı.

İstanbul Boğazı'ndan geçen Panama Bayraklı GSP Saturn isimli dev petrol platform havadan görüntülendi. İstanbul Boğazı'ndan Panama Bayraklı GSP Saturn isimli dev petrol platformu geçiyor. 5 bin 235 groston hacminde 52. 4 metre uzunluğundaki platformun geçişi sırasında boğaz transit geçişlere kapandı. Geçiş sırasında kuleleri alçaltılan platforma Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı bağlı 5 adet römorkör eşlik ediyor.Öte yandan platformun geçişi havadan görüntülendi. Görüntülerde romörkörlerin eşlik ettiği platformun yavaş bir şekilde boğazdan geçtiği görülüyor.

Geçiş nedeniyle kuleleri alçaltılan platforma Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı 5 adet römorkör ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı botlar eşlik ediyor. Dev platformun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün altından geçişi havadan görüntülendi. Görüntülerde eşsiz manzara kendine hayran bıraktı.

'Platformu görünce çok şaşırdık'
Platformun geçtiğini gören sahilde balık tutan bir vatandaş, “Hiç şaşırmadım. 50 tane geçiyor, ne olduğunu bilmiyoruz ama petrol arama platformu diyorlar. Bu en ufağı daha büyükleri de geçiyor” dedi. Bir başka vatandaş ise “Şaşırdık da herhalde İstanbul kanalıyla ilgili gidiyor. O sebeple geçtiğini düşünüyoruz. Petrol arama işlerinde olabilir, biz de balığa geldik ama balık yok” ifadelerini kullanırken bir diğer vatandaş ise “Şaşırdık, petrol sondaj platformu olduğunu anladık onun dışında herhangi bir bilgimiz yok” diye konuştu.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz