%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Yelkenler Onun İçin Basılacak

TAYK, Ekim ayının son günü yaşamını yitiren kıdemli hakemlerinden Erol Metin Erdoğan’ı yad edecek.

Yelkenler Onun İçin Basılacak

TAYK, Erol Metin Erdoğan'ı Sonbahar Kupası-II ile anacak

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü, Moda Deniz Kulübü işbirliğinde gerçekleştireceği Sonbahar Kupası’nın ikinci yarışında, Ekim ayının son günü yaşamını yitiren kıdemli hakemlerinden Erol Metin Erdoğan’ı yad edecek.TAYK-MDK Sonbahar Kupası-II, Moda-Adalar ve Moda-Seperasyon Şamandırası rotalarında düzenlenecek.

TAYK-MDK Sonbahar Kupası-II, Deniz Kuvvetleri’nden ayrıldıktan sonra hayatının son günlerine kadar TAYK’ın düzenlediği yarışlarda hakem olarak görev alan Erol Metin Erdoğan anısına 24 Kasım Cumartesi günü yapılacak.

Coğrafi rotada gerçekleşecek yarışa katılmak isteyenler, 22 Kasım Perşembe günü saat 17.00’a kadar TAYK’ın online sistemi üzerinden kayıt verebilecekler.

İlk start, 24 Kasım Cumartesi günü 5 dakika uyarısıyla saat 11.00’da Moda Deniz Kulübü’nde karadan verilecek. Sınıfların start sıralaması kayıtlar kapandıktan sonra ilan edilecek.

IRC0-1-2 ve 3’ler yaklaşık 18 deniz mili mesafeli rotalarını Fenerbahçe Sığlık Çakarı (Digavsing), ardından Caddebostan şamandırası ve Sivriada dönüşü ile Moda’da tamamlayacak.

IRC4 ve Gezi sınıfları da Trafik Seperasyon Şamandırası dönüşlü yaklaşık 8.5 deniz mili mesafeli rotada mücadele edecek.

Saat 13.00’dan sonra uyarı işareti verilmeyecek yarışta tüm sınıfların zaman sınırı gün batımı (17.43) olarak belirlendi.

TAYK-MDK Sonbahar Kupası-II’nin ödülleri daha sonra ilan edilecek yer ve tarihte dağıtılacak.
Kaynak :Turksail-Fotoğraf: Osman UĞUR

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz