%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

1000 Kınalı Keklik Salındı

Tarım ve Orman Bakanlığı Osmaniye İli Düziçi İlçesi, Düldül Dağı mevkiinde keklik salımı yaptı.

1000 Kınalı Keklik Salındı

Tarım ve Orman Bakanlığı 2018 yılı yaban hayatı destekleme programı dahilinde, Osmaniye İli Düziçi İlçesi, Düldül Dağı mevkiinde keklik salımı yaptı.

Çitli, Çotlu ve Kuşçu Köyleri sınırları içerisinde kalan alana Osmaniye Vali Yardımcısı Metin ESEN, Doğa Koruma ve Milli Parklar VII. Bölge Müdür Yardımcısı Faruk ATMACA, DKMP Osmaniye il Şube Müdürümüz Fatih GÜVERCİN, Bölge Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş NAMLI, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim SAĞLAM, Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamet DOĞAR, , , Bahçe İlçe Özel İdare Müdürü Nurdoğan ÇINKIR, Osmaniye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Faruk DOĞAR, Bahçe Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet ÖZALP, Doğa Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneği’nden Bünyamin AKIN, köy muhtarları, Bahçe Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mehmet SUNGUR ve Osmaniye Şube Müdürlüğü çalışanları ile yöre halkının katıldığı törenle doğaya 1.000 adet kınalı keklik bırakıldı.

Osmaniye İlinde 2003-2018 yılları arasında 12.150 adedi kınalı keklik ve 500 adedi sülün olmak üzere toplam 12.650 adet kanatlı yaban hayvanı tabiata salındı.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz