%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Şampiyon İstanbul Cerrahi Cheese

İstanbul’da iki gün boyunca devam eden Turkcell Platinum Bosphorus Cup heyecanı,İstanbul Cerrahi Cheese oldu.

Şampiyon İstanbul Cerrahi Cheese

İstanbul’da iki gün boyunca devam eden Turkcell Platinum Bosphorus Cup heyecanı, Caddebostan’da sert havada gerçekleşen iki şamandıra yarışı ile tamamlandı ve döner trofe kupasını Levent Peynirci liderliğindeki İstanbul Cerrahi Cheese kucakladı. Sınıfında her üç yarışı birinci bitiren tek ekip olan Onur Bilgen dümenciliğindeki Logo genel sıralama ikincilik elde etti.

17’nci yılında Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın şampiyonu etkinliğin sağlık sponsorluğunu üstlenen, ayrıca desteklediği tekne ile yarışlara katılan İstanbul Cerrahi oldu.

Levent Peynirci liderliğindeki İstanbul Cerrahi Cheese, Boğaz yarışının rövanşını Caddebostan parkurundaki iki birincilikle aldı ve hem IRC0’da, hem de genel sıralamada birincilik elde etti.

Yakın rakibi “sınfdaşı” Hasan Utku Çetiner yönetimindeki Shak Shuka 3, araya üç yarışı da birinci bitirerek dikkat çeken bir başarıya imza koyan Onur Bilgen’in dümen tuttuğu Logo’nun girmesi ile genel sıralamada üçüncü sıraya yerleşti.

POYRAZ 32 KNOT’I GÖSTERDİ

Caddebostan açıklarında hızı 32 knot’a kadar yükselen poyrazda son gün iki şamandıra yarışı yapan ekipler çetin bir mücadele sergiledi. Onlarca yelken parçalandı.

Bu kaotik ortamında kimileri başarılı oldu ama aralarında şanssız olanlar da vardı….


TURKCELL PLATİNUM BOSPHORUS CUP
29-30 Eylül 2018 / İstanbul Boğazı-Caddebostan Parkuru

GRUP SONUÇLARI

IRC0
Kayıtlı tekne sayısı: 6
1. İstanbul Cerrahi Cheese (Levent Peynirci) 2-1-1 (4)
2. Shak Shuka 3 (Hasan Utku Çetiner) 1-2-2 (5)
3. Borusan Racing-Çılgın Sigma (Orhan Tüker) 3-3-3 (9)

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 7
1. Mad X (İzzet Göçmenoğlu) 2-2-1 (5)
2. Define Jr. (Selim Kakış) 1-1-8 (10)
3. MSI Sailing Team/AG (Veli Murat Açıkalın) 5-4-2 (11)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 8
1. Logo (Onur Bilgen) 1-1-1 (3)
2. Turkcell Alize (Melis Baykan) 2-3-5 (10)
3. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 7-2-2 (11)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 8
1. Columbia Alize Keyfim 3.5 (Sinan Sümer) 1-4-1 (6)
2. Borusan Jr. Alto (Erhan Karaca) 4-2-2 (8)
3. SEK Alize (Berk Gürpınar) 3-3-5 (11)

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 11
1. Shell Alize (Barış Koncagül) 1-1-4 (6)
2. Wasabi (Valentin Nikolov /BUL) 2-3-1 (6)
3. Yapı Kredi Alize Zig Zag (Hüseyin Akça) 3-2-2 (7)

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 4
1. Mikro Yazılım Cenoa (Tarkan Akdoğan) 2-2-1 (5)
2. Fashion Renkli Kampüs (Umut Yolaz) 3-1-5 (9)
3. MESSE Frankfurt Cenoa (Çağdaş Artu) 4-3-2 (9)


IRC SINIFLARI GENEL OVERALL
(40 tekne arasında ilk 5)

1. İstanbul Cerrahi Cheese (Levent Peynirci) 3-2-1 (6) IRC0 / Farr 40
2. Logo (Onur Bilgen) 6-1-2 (9) IRC2 / MAT 1010
3. Shak Shuka 3 (Hasan utku Çetiner) 1-3-5 (9) IRC0 / Farr 40
4. Borusan Racing-Çılgın Sigma (Orhan Tüker) 4-4-8 (16) IRC0 / Farr 40
5. Mad X (İzzet Göçmenoğlu) 9-12-3 (24) IRC1 / X-41
Kaynak: TurkSail Fotoğraf: Osman UĞUR

Etiket: Boğaz yarışı,
0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz