%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Keklik Bohçacılarına Suç Üstü

Van'ın Gevaş İlçesinde yasadışı keklik yakalayan bohçacılara ceza.

Keklik Bohçacılarına Suç Üstü

Van’ın Gevaş ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu, kaçak keklik avlayan 3 bohçacıya  toplam 8 bin 262,00 TL idari para cezası kesilirken, 6 Kınalı Keklik ve tuzaklama malzemesi ele geçirildi.

Gevaş ilçesi Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Van-Bitlis karayolu üzerinde bulunan Balaban Kontrol Noktasında yapılan yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında bir kamyonete arama yapıldı.

Yapılan aramada kafes avcılığı yapan ve aracın bagaj kısmında ki kafeslerde 6 Kınalı Keklik ve tuzaklama malzemesi bulundurduğu tespit edildi.

Keklikler ve kafeslerde el konulurken, bohçacılar hakkında idari para cezası ve tazminat kararı verildi. Kafes Avcılığı yapan bohçacılara Van Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü tarafından toplam 4 bin 962,00 TL idari para cezası ile 3 bin 300,00 TL de tazminat bedeli talep edilirken, 6 Kınalı Keklik, kafes ve yakalama malzemesine el konuldu.

El konulan 6 Kınalı Keklik tedavi ve rehabilite edilmek üzere Van Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü tarafından tedavi altına alındı. Yetkililer, katkılarından dolayı Gevaş Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı personeline teşekkür ettiler.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz