%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Boğulan Adamı Köpekler Kurtardı

Yalvaç Aysu (74), her gün besleyerek, bakımını yaptığı sokak köpekleri sayesinde kurtarıldı.

Boğulan Adamı Köpekler Kurtardı

Yüzmek için girdiği denizde fenalaşıp, baygınlık geçiren vertigo hastası iş insanı Yalvaç Aysu (74), her gün besleyerek, bakımını yaptığı sokak köpekleri sayesinde kurtarıldı.


İzmir'de, plajda bayıldığını gören köpeklerin havlaması üzerine fark edilen Yalvaç Aysu isimli yurttaş bilinci kapalı kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde hayata döndürüldü. Aysu, "Bayıldığımı görenler oldu ama yardım etmediler. Güzel köpeklerim sayesinde hayata yeniden tutundum" dedi.

Çeşme ilçesine bağlı Germiyan Mahallesi'ndeki Yeni Dostlar Sitesi'nde tatilini geçiren Aysu, her gün yaptığı gibi serinlemek için sitenin plajında denize girdi. Vertigo hastası olan Aysu, bir süre yüzdükten sonra kendisini iyi hissetmeyince sudan çıktı. Bu sırada başı dönen ve suya düşen Aysu, plajdakiler tarafından değil; her gün besleyip, bakımını yaptırdığı sokak köpeklerince fark edildi.

İki köpeğin havlaması üzerine site yöneticisi, görevlilerden köpeklere bakmasını istedi. Köpeklerin havlamasıyla sahile giden görevliler, kıyıdaki suda yatan Aysu'yu görünce hemen yardım istedi. Durumu fark eden plajdaki kadın doktor, baygın adama ilk müdahaleyi yaptı. Bilinci kapalı olan Aysu, ihbarla gelen sağlık görevlilerince ambulansla önce Çeşme Devlet Hastanesi'ne ardından İzmir 'deki özel hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan ve burada 7 gün kalan Aysu, sağlık durumu iyiye gidince normal servise alındı.

'BENİ GÖRDÜLER AMA YARDIM ETMEDİLER'

Çevredekilerin, baygınlık geçirerek, suya düştüğünü görüp, yardım etmediğini öne süren Aysu, "Orada denize giren insanların benim suya düştüğümü görmemeleri mümkün değil. Çünkü denize düştüğüm yer, denize inen merdivenlerin hemen yan tarafı. Sağ olsun, insanlar ilgilenmedi. Beni gördüler ama yardım etmediler. Ortada insanlık diye bir şey de kalmadı" dedi. Köpeklerin havlamasıyla durumun fak edildiğini aktaran Yalvaç Aysu, şunları söyledi:

'KÖPEKLERİM SAYESİNDE HAYATA YENİDEN TUTUNDUM'

"Bizim köpeklerimizden 2'si sahile gelmiş, beni denizin içinde görmüşler ve havlayamaya başlamışlar. Öyle canhıraş havlamışlar ki bu durum, herkesin dikkatini çekmiş. Ondan sonra insanlar gelip, beni denizden çıkarmış. O benim güzel köpeklerim sayesinde hayata yeniden tutundum. İki ayaklılar yerine hayvanları tercih ediyorum. Bu söylediğim için özür dilerim; ama onlar son derece doğallar. Siz onlara zarar vermediğiniz müddetçe onlar, size zarar vermiyor. Ama insanlarımız artık bitti, toplum duyarsız. Biri öldüğünde üstüne kağıt seriliyor ve insanlar yanından geçip gidiyor. İnsanların duyarlılığı, anlayışı kalmadı. Toplumumuz bitti. İnsanlık bitti."

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz