%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Yarışlar Sona Erdi

Doğu Ege Yelken Haftası maratonu bitti. Yelkenciler yorgunluklarını ödül töreninde eğlenerek attılar

Yarışlar Sona Erdi

TAYK tarafından 18-21 Temmuz tarihlerinde düzenlenen Sahil Güvenlik-Doğu Ege Yelken Haftası (DEYH) IRC Birinciliği yarışları tamamlandı. Sığacık’ta iki koy içi yarışı ile başlayan maraton, Çakabey 937 ile taşındığı Turgutreis’de ikisi şamandıra biri de coğrafi rotalı üç yarışla sona erdi. D-Marin Turgutreis Marina’da düzenlenen törenle dereceye girenlere kupaları verildi.Destek sınıfının yer almadığı SG-DEYH IRC Birinciliği’nde mücadele 31 tekne arasında gerçekleşti.

Deniz Kuvvetleri Kupası ile İstanbul’dan Sığacık’a inen filo, Teos Marina’da dinlendikten sonra SG-DEYH IRC Birinciliği için çetin bir mücadele başladı.

İlk iki yarış Sığacık Körfezi’nde yapıldıktan sonra yaklaşık 85 deniz mili mesafeli Çakabey 937 için yelken basıldı.Kuzeyli rüzgarın yelkenleri hiç boş bırakmaması, kafaya oynayan ekipler arasında büyük çekişme yaşanmasına yol açtı.

Çakabey 937 ile Sığacık’tan Bodrum’a inen filo, Turgutreis’te iki şamandıra yarışının ardından Büyük Kiremit Adası dönüşlü coğrafi rota ile 6 yarışlık maratonu tamamladı.

IRC0’da istikrarlı bir performans sergileyen Orient Express VI, grubunda haftanın kazananı oldu. İlk yarıştaki 7’nciliği Eker 40’ı ikinci sıraya yerleştirirken, ekip yeni tekneleri ile bu grupta iddialı bir rakip olacaklarının da işaretini verdi. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 ise İstanbul’dan itibaren sergilediği performansını DEYH’te de sürdürdü ve haftayı üçüncülük derecesi ile noktaladı.IRC1’de MSI Sailing Team-Anything Goes ile Define JR arasındaki çekişmeden galip çıkan taraf, beş birincilikle Define JR oldu. Poseidon Yelken-First Lady de üçüncülük derecesi ile podyum gördü.

 
Rahatsızlığı nedeniyle bir süre parkurlardan uzak kalan
Bülent Çelik, Palamut/CPM'in ikincilik sevinci ile moral buldu


12 teknelik IRC2 grubu için, “IRC0’dan sonra en rekabetçi grup” ifadesini kullanmıştık. Bu rekabet, 6 yarışlık seriye de yansıdı ve nerede ise dişe diş bir mücadele sergilendi.

Birinciliği Ameera Cheese kazanırken, nefesi her an ensesinde olan Palamut/CPM ikincilik, Tüpraş Alize 1010 üçüncülük elde etti.

Üç tekneden oluşan IRC3’te birincilik kürsüsüne Permolit-Electron çıkarken, Columbia Alize-Keyfim 3.5 ikinci sıraya yerleşti.

Bodrum ve Marmaris yarışlarının ardından DEYH mücadelesinde de yer alan Kuşadası Yat Kulübü’nün KAYK Apaz-Kömürcüoğlu yatı ise evine üçüncülük kupası ile döndü.

IRC4’te iki tekne arasında yaşanan rekabetin kazananı IBS-40 Plus Lal oldu.Kaynak: TurkSail

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz