%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Ali Birerdinç En Uzun Yelken Yarışında

TAYK tarafından düzenlenen İstanbul-Sığacık rotalı Deniz Kuvvetleri Kupası’nı Ali Birerdinç,takip edecek.

Ali Birerdinç En Uzun  Yelken Yarışında

TAYK tarafından düzenlenen İstanbul-Sığacık rotalı Deniz Kuvvetleri Kupası’na 3’ü güneyden gelen toplam 39 tekne kayıt verdi. Devamında 17-21 Temmuz tarihlerinde yapılacak S/G-DEYH IRC Birinciliği için kayıt veren tekne sayısı ise 32.Deniz Kuvvetleri Kupası’nda start 13 Temmuz Cuma günü saat 13.00’da Çengelköy’den verilecek.

Deniz Kuvvetleri Kupası yarışı alınan özel bir izinle  Ali Birerdinç, tarafından sahil Güvenlik Komutanlığı gemilerinden takip edilecek.Yarışlar  daha sonra kameraman Cem Odabaşı'nın görüntüleri ve Ali Birerdinç'in sunumuyla YABAN TV'de   "Yat,Yelken ve Deniz " programında yayınlanacak.

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı işbirliğinde ve TEB Özel sponsorluğunda düzenlenen, yaklaşık 295 deniz millik rotası ile Türkiye’de yapılan en uzun mesafeli açık deniz yat yarışı olan Deniz Kuvvetleri Kupası, 13 Temmuz Cuma günü Çengelköy’den başlayacak.“Büyük Yarış”, “Güney Yarışı” veya “Aşşa Yarış” gibi farklı isimlerle de anılan Deniz Kuvvetleri Kupası’na IRC0’da 14, IRC1’de 3, IRC2’de 12, IRC3’te 2, IRC4 ve Gezi sınıflarında 4’er olmak üzere 39 tekne kayıt verdi.

Kaynak : Turksail-

Fotoğraflar: TAYK

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz