%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Japonya'da Sel Felaketi: 66 Ölü

Şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısı 66'yı geçti.

Japonya'da Sel Felaketi: 66 Ölü

Japonya'nın batısı ile orta kesimini etkisi altına alan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısı 66'yı geçti.

Japonya'da yaz yağmurları büyük bir felaketi beraberinde getirdi. Kyodo'nun haberine göre, ülkede sel ve toprak kaymalarında 66'dan fazla kişi yaşamını yitirdi.Japon Kyodo ajansı, bazı kurbanların diri diri toprağa gömüldüğünü bildiriyor. Ölümlerin çoğu Hiroşima ve çevresinde gerçekleşti. Bazı şehirler tamamen su altında kaldı. Onlarca kişinin kayıp olduğu bölgede binlerce polis, itfaiyeci ve asker kurtarma operasyonlarına katılıyor.

Yüzlerce evin enkaza dönüştüğü bölgede yaklaşık 1,5 milyon kişiye tahliye emri verildi.


Meteoroloji, Tokyo'ya 600 kilometre mesafedeki Motoyama'ya Cuma ve Cumartesi sabahı 58 santimetre yağmur düştüğünü açıkladı. Şiddetli yağışın önümüzdeki günlerde de sürmesi bekleniyor.

Japonya hükümet sözcüsü Yoşihide Suga, sellerde çoğu Hiroşima'da olmak üzere 92 kişinin kaybolduğunu, genişletilen arama kurtarma çalışmalarına, 54 bin kişilik sivil savunma, sahil güvenlik, polis ve itfaiye ekiplerinin katıldığını açıkladı.

Japonya Meteoroloji Dairesi, bugün Ehime ve Koçi bölgelerinde şiddetli yağış öngörürken, Gifu'da acil durum uyarısının sürdüğü kaydedildi. Karatsu'da ise bir heyelan trenin önünü kesti, büyük bir facia kıl payı atlatıldı.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz