%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Bohçacıları Fotoğrafları Ele Verdi

Yaban keçisiyle olan fotoğrafları yakalattı. Bohçacıların adlarının ve yüzlerinin kapatılması şaşkınlık yarattı.

Bohçacıları Fotoğrafları Ele Verdi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü VI. Bölge Müdürlüğüne bağlı Antalya Şube Müdürlüğü Akseki DKMP Şefliği ’ne bir ihbar yapıldı.

Gelen ihbarlarda 2 bohçacının koruma altında olan yaban keçilerini bohçacılık  yaparak avladığı fotoğraflarla anlaşıldı.Bu durum üzerine Akseki Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği harekete geçerek bohçacılık yaptığı anlaşılan şahısların kimliklerini farklı zamanlarda tespit etti. Yakalanan bohçacılara gerekli yasal işlemler yapıldı..

Yaban keçisi ile olan fotoğrafları ve bohçacılardan alınan ifadeler üzerinden 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet etmekten ve yasadışı avcılıktan dolayı vurmuş oldukları koruma altında bulunan 2 adet yaban keçisi için 26.000TL tazminat ve 2080 TL idari para cezası olmak üzere toplamda 28.080TL para cezası uygulandı.

Ancak yakalanan bohçacıların suç işlemiş oldukları halde  kimliklerinin gizlenmesi ve  fotoğraflarda yüzlerinin kapatılmış olması  vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz