%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Son Kurbanı Bir Köpek!

Vegan beslenme terörünün son kurbanı inanamayacaksınız ama bir köpek!

Son Kurbanı Bir Köpek!

İspanya'nın Barselona kentinde yaşayan ünlü vegan blogger ve YouTuber Sonia Sae, vegan tutkusunu bir adım daha öteye taşıdı ve köpeğinin beslenme biçimini de vegan olarak değiştirdi.

Jumanji adlı Çöl Tilkisi cinsi köpeğin vegan biçimde beslenmeye başlaması ile, Sonia'nın hayvan dostu izleyicileri de pür dikkat köpeğin neler yediğine göz atmaya başladı.

Genel olarak et tüketen Çöl Tilkisi cinsi köpekler doğadaki küçük böcekleri ve canlıları yiyerek besleniyor.

Bazen yumurta, az miktarda meyve ve kök de yiyen bu köpek türünün ana besin kaynağı et.

Son derece zayıf köpeğinin fotoğraflarını düzenli olarak sosyal medya hesaplarından da paylaşan Sonia, köpeğinin tüy kaybı ve kısmi kör olması hakkında da bazı yorumlarda bulunuyor.

Sonia'nın takipçileri, Jumanji'nin sağlık sorunlarını vegan olarak beslenmesine yoruyor.

Jumanji'nin istismara maruz kaldığını belirten Alice Natanya Moore adlı bir Facebook kullanıcısı, köpeğin bazı fotoğraflarını hesabında paylaşarak Sonia'yı hayvanlara işkence yapmakla suçladı.

22 binden fazla paylaşım alan gönderide ''Jumanji'ye davranış biçimi karşısında dehşete düşen uzmanlar Sonia'yı uyardı ve Çöl Tilkisi cinsi köpeğin sağlığı konusunda Sonia ile iletişime geçti'' notu yazıldı.

Moore ayrıca Faiithful Foxes ve Ears.org gibi hayvan hakları savunucusu örgütlerle olan yazışmalarının fotoğraflarını da notuna ekledi.

Hayvan hakları örgütü Faithful Foxes, evcil Çöl Tilkisi cinsi köpeklerin doğal biçimde beslenmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Büyük etki yaratan Facebook paylaşımının ardından çok sayıda sosyal medya kullancısı Sonia'nın hesaplarını öfke bombardımanına tuttu.

İnanılmaz sayıda mesaj yağmuruna tutulan Sonia, köpeğinin sağlıksız görünümünün sebebini bitki polenine alerjisi olarak açıkladı ve Jumanji'nin vegan beslenme öncesi ve sonrası bazı fotoğraflarını paylaştı.

Sosyal medya kullanıcılarına köpeğinin sağlığını düşündükleri için teşekkür eden Sonia, Jumanji'nin sağlıklı olduğunu, kan testlerinin iyi çıktığını ve son üç senedir sağlıksız beslenme belirtileri göstermediğini not düştü.

Sonia, kendisini hayvana işkence yapmakla suçlayanlara ise ''Kullanıcılar, köpeğimin beslenmesi için hiçbir hayvanın ölmemesini işkence olarak tanımladı'' yorumunu yaptı.


Bazı kullanıcılar da sağlıklı olarak gösterdiği köpek fotoğraflarının bir başka Çöl Tilkisi cinsi köpeğe ait olduğunu öne sürdü.

Eleştiri yağmurunun bir türlü bitmemesi üzerine de köpeğinin sağlığı ve beslenme biçimi ile ilgili bir video çekeceğini ve yakın zamanda yayınlayağını duyurdu.

Sonia, bahsettiği videosunu nasıl yayınlayacak bilmiyoruz fakat bir canlının rızası dışında dayatılan her türlü etkinliğe istismar adı veriyoruz!

Vegan beslenenlere bir lafımız yok, herkesin kendi tercihi ve yaşam stilidir. Fakat, doğada etle beslenen bir başka canlıya bu şekilde vegan beslenme dayatma istismardan öte kesinlikle bir canlıya kasıtlı biçimde uygulanan terör yöntemidir!

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz