%100 Doğa Outdoor Yaşam Etiği
  • Kişi beğendi
  • Yazı Boyutu :
    Yazıyı Büyüt Yazıyı Küçült
  • Paylaş:

Ölen Sahibini Bekliyor

Brezilya’da bir köpeğin ölen sahibini dört aydır sabırla hastane kapısında beklediği belirtildi.

Ölen Sahibini Bekliyor

Vefalı köpeği fotoğraflayan Cristine Sardella’nın yaptığı paylaşım görenleri duygunlandırıyor.


Brezilya'nın Novo Horizonte kentinde, evsiz bir adam dört ay önce bıçaklı saldırıya uğradığı için hastaneye kaldırıldı. Adam ile birlikte sokaklarda yaşayan vefalı köpek ise dostunun bindirildiği ambulansın ardından hastaneye kadar koşarak, giriş kapısında onun dönüşünü beklemeye başladı.
Ancak, ölümcül şekilde yaralanan adam kurtarılamadı.

Hastane müdürü köpeğin o günden beri hastanenin giriş kapısında beklediğini söyledi. Köpek ile 59 yaşındaki adamın arasındaki derin bağdan etkilen avukat Cristine Sardella hayvanın umutsuz bekleyişini fotoğraflayarak ve yerel gazateye bir röportaj verdi. Sardella, sahibinin geri dönmesi için 4 aydır hastane resepsiyonunn önündeki halıdan ayrılmayan köpeğe yeni bir yuva bulunduğunu açıkladı. Ancak kalbi kırık hayvanın, yeni yerinden 5 kilometre uzaklıkta olsa da


HACKHIKO ON YIL BEKLEDİ

Benzer bir olay, 1925 ile 1935 yılları arasında Japonya'da yaşandı. 1924 yılında Tokyo Üniversitesi'nde görev yapan Japon Profesör Dr. Hidesabura Ueno, Hackhiko ismini verdiği küçük bir köpek yavrusu edinmiş ve bir yıl sonra yaşamını yitirmişti.

Hackhiko, sahinin ölümünden sonra, 10 yıl boyunca her akşam Tokyo metrosunun Shibuya İstasyonu'nun kapısında, onun işten geri dönmesini bekledi.


Dr. Hidesabura Ueno ile Hachiko
'nun dostluğu bugüne kadar birçok edebiyat ve sinema eserine konu oldu.

0/1500
Gönder


Yaban TV’yi artık twitter’dan da
takip edebilirsiniz